laetari.pl

Wykładziny i maty gumowe

Bezpieczeństwo na obiektach, na których bawią się dzieci to podstawa. Całe szczęście rozwój techniki i świadomość sprawia, że place zabaw, z których korzystają nasze pociechy są coraz częściej bezpieczniejszym i przyjaznym dla nich miejscem. Powoli odchodzą w zapomnienie place zabaw, na których podłożem była sama trawa lub beton.

Szerokie zastosowanie wykładzin gumowych

gumowe wykładzinyCoraz częściej na placach zabaw oraz boiskach przeznaczonych dla dzieci możemy zauważyć gumowe wykładziny, które stały się podstawowym podłożem takich miejsc. Są one miękkie, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo podczas zabawy i całkowicie zapobiegają urazom. W wielu miejscach nadal możemy spotkać się z betonem, który służy za podłoże. Jest to bardzo niebezpieczne zastosowanie, chociaż znacznie lepsze od nierównej powierzchni usianej trawą, gdzie nie trudno o skręcenie kostki. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie wykładzin gumowych. Możemy stosować je we wszystkich miejscach, w których zależy nam na nieuszkodzeniu podłogi. Dlatego są one bardzo często wykorzystywane na siłowniach czy salach fitness. Również wielu dostawców wykorzystuje je w swoich wozach, aby nie uszkodzić podłogi ciężkimi przedmiotami. Gumowe wykładziny charakteryzują się dużą elastycznością, a w wielu przypadkach również odpornością na substancje żrące takie jak alkohol, detergenty czy roztwory kwasowe. Cechą uniwersalną jest możliwość zastosowania ich zarówno w domu jak i na zewnątrz. Przed wyborem jednak powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na te parametry, gdyż wykładziny stosowane na zewnątrz różnią się właściwościami od tych wybieranych do wnętrz.

O bezpieczeństwo zawsze warto dbać. Wykorzystanie zastosowania gumowych wykładzin z pewnością przyniesie nam wiele korzyści, a przede wszystkim zmniejszy uszkodzenia posadzki, która ma kontakt z ciężkimi przedmiotami.