laetari.pl

Czym zajmuje się angiolog?

Termin angiolog może dla wielu wydawać się pojęciem abstrakcyjnym. Jednak jego obszar działania jest już doskonale znany każdemu z nas. Angiolog to po protu lekarz zajmujący się profilaktyką, leczeniem i diagnozowaniem chorób naczyń krwionośnych i limfatycznych. Jako, że jest to specjalizacja wielu nieznana, częściej osoby borykające się z chorobami na tym podłożu kierowane są do chirurga naczyniowego.

Gdzie znaleźć angiologa?

angiolog krakówAngiolog będzie znacznie rozsądniejszym wyborem na początkowym etapie choroby, niż chirurg naczyniowy. Możesz udać się do niego po pomoc, kiedy rany na Twoim ciele znacznie dłużej się goją niż dotychczas. Jednym z najczęstszych problemów z jakim zgłaszają się do niego pacjenci to żylaki kończyn dolnych. Jednak nie tylko żylaki powinny być powodem, dla którego powinieneś odwiedzić angiologa. Do lekarza trafiają również osoby borykające się z opuchnięciami nóg i kostek, pajączkami na skórze, skurczami i pieczeniem nóg, uczuciem tzw. ciężkich nóg, chwilowymi brakami czucia w kończynach czy częstymi mrowieniami i drętwieniami. Jeżeli borykasz się z którymkolwiek z tych problemów, koniecznie pomyśl o wizycie u tego lekarza. Miej jednak na uwadze, że jest to niewielka grupa lekarzy o tej właśnie specjalizacji. Lokalizacja jest więc mocno zawężona. Jeżeli interesuje Cię angiolog kraków jest miastem, w którym znajdziesz jednego ze specjalistów. Skierowanie pod skrzydła angiologa pomoże Ci skutecznie rozwiązać Twoje problemy. Wizyta u chirurga naczyniowego powinna być bowiem ostatecznością.

Leczenie chorób w gabinecie angiologa zwykle przebiega z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod. Najczęściej z pomocą lasera naczynka zmienione przez chorobę zostają zamknięte. Angiolog pomaga w przypadku chorób o niewielkim stadium rozwinięcia. Kiedy jednak nie jest w stanie pomóc, wówczas dopiero kieruje pacjenta do chirurga naczyniowego.