laetari.pl

Miękkie pieluszki bambusowe

Kompletowanie wyprawki przeważnie leży po stronie przyszłej mamy, która z wielkim zaangażowanie wybiera produkty dla malucha. Przeważnie są to najpotrzebniejsze rzeczy, które przydadzą się przez pierwsze miesiące lub nawet lata życia.

Jak wykorzystać pieluszkę bambusową?

pieluszki bambusowePrzyszłe mamy często mają dylemat co trzeba kupić, a co nie jest konieczne w wyprawce na maluszka. W sieci można znaleźć porady na ten temat, ale decyzja zawsze leży po stronie mamy. Na pewno trzeba kupić łóżeczko, wózek, pościel i ubranka, bo będą potrzebne już od pierwszego dnia. Przydadzą się także pieluszki wielorazowe, które można wykorzystywać na wiele sposobów. W sprzedaży znajdziemy klasyczne tetrowe i flanelowe oraz pieluszki bambusowe, które są znacznie droższe od dwóch wcześniejszych modeli. Najtańsze pieluszki można wykorzystywać jako materiał do wycierania buzi po jedzeniu, osłony ramienia w trakcie podnoszenia dziecka do odbicia czy jako miękkie prześcieradło na przewijaku. Jednak bambusowe pieluszki mają znacznie lepszy materiał, który dodatkowo posiada naturalne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Włókna bambusa jako jedyne, posiadają filtry przeciwsłoneczne, dzięki którym maluszek jest zabezpieczony przed szkodliwym działanie promieniowania słonecznego podczas spaceru. Taką pieluszką można niemowlaka przykrywać w ciepłe dni, spowijać w celu wyciszenia lub nawet stosować jako letni ręczniczek, ponieważ bambus świetnie chłonie wodę. Taka pieluszka jest lekka i przewiewna, dlatego wartą ją mieć.

Kiedy maluch wyrośnie ze stosowanie takich pieluszek, to można je wykorzystywać jako miękki ręcznik lub chusta na głowę. Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, zatem dopasujemy je do płci dziecka. Jeżeli chodzi o cenę, to trzeba za nie zapłacić około trzydziestu złotych.