laetari.pl

Funkcjonalna drukarka online

 

Każda legalnie działająca firma musi odprowadzać podatki do Urzędu Skarbowego, które są wyliczane na podstawie ogólnie ustalonych norm. Najprostszym dowodem na to, iż przedsiębiorca je płaci, jest paragon lub faktura.

Po co jest drukarka fiskalna?

drukarki fiskalne onlineW większości sklepów, salonów urody czy punktach usługowych możemy spotkać kasę fiskalną, przez którą przechodzi każda transakcja detaliczna. Właściciele firm są zobowiązani ją nabyć najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności i dodatkowo dokonać jej zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, część przedsiębiorców musi nabyć urządzenie fiskalne online, które nieco się różni od modeli niełączących się z internetem. Przedsiębiorcy mają do wybory kasy i drukarki fiskalne online, które automatycznie łączą się z Centralnym Repozytorium Kas, w celu przesłanie niezbędnych danych na temat sprzedaży. Najważniejsza różnicą pomiędzy kasą, a drukarką jest fakt, że drukarka fiskalna nie może samodzielnie działać tak jak kasa, tylko musi być połączona z oprogramowaniem komputerowym do sprzedaży. Jednakże jej zaletą jest większa ilość funkcji i możliwości jakie stwarza taki sprzęt. Przede wszystkim na drukarce poza paragonami można drukować faktury, co jest niemożliwe na zwykłej kasie. Do łączenia z internetem może wykorzystywać Bluetooth, klasyczny kabel sieciowy lub funkcję WiFi. W sprzedaży znajdziemy drukarki fiskalne w klasycznej, stacjonarnej formie lub mobilne, które mają niewielkie gabaryty i działają w dowolnym miejscu.

Przy zakupie drukarek fiskalnych online trzeba zaznaczyć, że można na nie otrzymać dofinansowanie w wysokości maksymalnie siedmiuset złotych netto. Z takiego bonusu można skorzystać tylko raz, przy nabyciu pierwszego urządzenia fiskalnego.