laetari.pl

Potrzebowałam skutecznej rehabilitacji dla niepełnosprawnych

Moja córka urodziła się z dużą niepełnosprawnością. Szybko dostała orzeczenie o tym, że posiada pierwszą grupę inwalidzką. Ostatnio podczas wizyty u lekarza dowiedziałam się, że córka musi być odpowiednio rehabilitowana, bo inaczej jej stan znacznie się pogorszy. Dostałam odpowiednie skierowanie, teraz musiałam jeszcze tylko znaleźć odpowiedni dla niej ośrodek.

Gdzie wykonuje się rehabilitacje dla inwalidów?

rehabilitacja dla osób z pierwszą grupą inwalidzką w domuSzybko przekonałam się, że znalezienie odpowiedniej rehabilitacji dla osób z pierwszą grupą inwalidzką nie będzie proste. Było bardzo mało specjalistów, którzy zajmowaliby się profesjonalną rehabilitacją takich osób. Moja córka należy do fundacji dla osób niepełnosprawnych i postanowiłam zapytać tam o jakiś rehabilitantów. Okazało się, że jedna z pań miała taki sam problem jak ja. Jednakże, udało jej się znaleźć świetnego rehabilitanta, który przyjeżdżał nawet do domu pacjenta. Powiedziała mi ona, że rehabilitacja dla osób z pierwszą grupą inwalidzką w domu, którą on wykonuje jest nawet skuteczniejsza niż ta wykonywana w niektórych ośrodkach. Przede wszystkim posiada on rozległą wiedzę o osobach z pierwszą grupą inwalidzką, ale także wykonuje on rehabilitację za pomocą profesjonalnego sprzętu, którego często brakuje w ośrodkach. Wzięłam od niej numer telefonu do tego pana i zadzwoniłam do niego od razu po powrocie do domu.

Już wkrótce przekonałam się, że to jest naprawdę wybitny specjalista. Świetnie zna się on na rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a przy tym podchodzi do wykonywanych przez siebie zabiegów z cierpliwością i empatią do pacjenta. Jest przy tym w stanie również rzeczowo i fachowo wytłumaczyć różne zagadnienia, dzięki czemu nauczyłam się nawet wykonywać na córce niektóre proste ćwiczenia rozciągające.