laetari.pl

Designerski dom w glamour

Nie zawsze w naszym domu musi panować typowy wystrój. Możemy zdecydować się na ciekawe dodatki oraz meble, które mimo designerskiego wyglądu dalej zapewnią nam przytulne wnętrza. Warto wspomnieć, iż styl glamour jest obecnie jedną z modniejszych opcji zaraz obok stylu skandynawskiego. To bardzo interesujący temat.

Nowoczesność w domu w stylu glamour

krzesła w stylu glamourJednym z najbardziej luksusowych stylów urządzania mieszkań jest styl glamour. Wiele osób decyduje się na to, ponieważ wnętrza wyglądają wtedy bardzo ekskluzywnie. Mimo to należy uważać, gdyż bardzo łatwo tą szykowność zamienić w zwykły kicz. Czym charakteryzuje się ten styl? Przede wszystkim to niebanalne wybory, błysk i wytworność. Dlatego bardzo często nawet krzesła w stylu glamour wyglądają jak z wystawy. Dominują tutaj lustrzane fronty, kryształowe żyrandole, a także lustra w intrygujących ramach czy nawet brokatowe i tłoczone tapety. Warto również pamiętać o tym, iż przy podejmowaniu decyzji o bardzo zdobnych wykończeniach luster czy mebli powinniśmy zrezygnować z dużej ilości dekoracji. Glam uwielbia również melanż w najszlachetniejszej odsłonie, jak również łączenie czerni i bieli. Idealnym wyborem będzie szachownica na podłodze łącząca te dwa kolory. Stół marmurowy w czerni oraz pikowana sofa obita welurem dodadzą jeszcze lepszego efektu końcowego. Warto zaintrygować się tym stylem, gdyż jest on nietuzinkowy, jednak bardzo przytulny.

Wydawałoby się, iż styl glamour to o wiele za dużo do typowego domu. Mimo to dodaje on charakteru naszym wnętrzom, dzięki czemu w domu mamy bardzo przejrzyste przestrzenie z intrygującymi wykończeniami. Błysk, połysk i brokat są kluczowymi elementami takiego wystroju. Nie warto też zapominać o czarno-białej szachownicy na naszej podłodze.