laetari.pl

Jak tanio wykończyć mieszkanie?

 

W naszym społeczeństwie coraz popularniejsze staje się kupowanie mieszkań inwestycyjnych, czyli na tak zwany wynajem. Takie postępowanie ma nam zapewnić stały comiesięczny zysk, o ile uda nam się je szybko wynająć. Całą sztuką jest dokonać zakupu poniżej ceny rynkowej, co przełoży się na możliwość wypracowania dodatkowego zysku po sprzedaży mieszkania, gdy już zrezygnujemy z najmu. Najtaniej oczywiście można kupić mieszkania do generalnego remontu.

Najlepsze wykończenia podłóg

listwy przypodłogowe białe 12 cmOczywistym jest, że remontując mieszkanie przeznaczone na wynajem, nie będziemy przesadnie inwestować w materiały z wyższej półki. Warto robić to po taniości, ponieważ nie mamy żadnej pewności, że potencjalny najemca uszanuje naszą pracę i że zadba o powierzone mu mienie. Jednym z elementów każdego mieszkania są podłogi. Te można bardzo tanio wykończyć. Wystarczy odpowiednio przygotować podłoże i położyć panele. Na dzień dzisiejszy panele można kupić już za kilkanaście złotych za metr kwadratowy, dlatego ciężko jest znaleźć tańszą alternatywę. Same panele to jednak nie wszystko, bo konieczne są jeszcze listwy przypodłogowe białe 12 cm. Taki kolor listew pasuje niemal do każdego koloru paneli podłogowych, a dodatkowo ładnie kontrastuje z powierzchnią podłogi. Białe listwy oczywiście należy regularnie myć, ponieważ z czasem się zabrudzą. Nie mniej jednak warto zdecydować się na taki właśnie kolor listem, ponieważ dzięki atrakcyjnemu wyglądowi nasze mieszkanie spodoba się potencjalnemu najemcy.

Listwy przypodłogowe kupuje się zazwyczaj na metry bieżące, dzięki czemu można niemal do zera zminimalizować generowane podczas pracy odpady. Do listew należy dokupić specjalne łączniki, które pozwolą estetycznie wykończyć narożniki zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.