laetari.pl

Leasing na samochód

 

W większości przypadków, gdy firma dopiero weszła na rynek, nie jest możliwe udzielenie kredytu w postaci leasingu, niemniej jednak konieczne jest zaopatrzenie przedsiębiorstwa w pojazd, traktowany jako narzędzie pracy dla osób zatrudnionych. W tym przypadku, możliwe jest udzielenie leasingu konsumenckiego, wyłącznie na przedsiębiorcę.

Udzielenie leasingu konsumenckiego

konsumencki leasing samochodówPrzedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, jest upoważniony do otrzymania kredytu leasingowego konsumenckiego, na podstawie wcześniej otrzymywanych dochodów przez ostatni rok. Takiego rodzaju dokumentację przychodów oraz dochodów, okazuje się w firmie udzielającej leasing w postaci zeznania podatkowego PIT. Warto zapoznać się z tego rodzaju formą leasingowania pojazdów, zwłaszcza jeśli do nowo otwartego zakładu pracy, potrzebne jest wyposażenie w samochody, niemniej jednak firma ze względu na krótki okres istnienia, nie uzyskała jeszcze przychodów, pozwalających na otrzymanie leasingu. Konsumencki leasing samochodów jest to forma leasingowania pojazdów, dzięki której każda osoba może nabyć samochód, wówczas gdy nie posiada odpowiedniej wysokości środków na koncie, pozwalającej na zakup pojazdu bez jakiejkolwiek formy kredytowania. Takiego rodzaju usługi firm finansowych są ostatnimi czasy coraz bardziej powszechne, oraz uznawane przez konsumentów, decydujących się na wzięcie leasingu.

Tym sposobem, możemy przy niewielkiej wpłacie własnej, jak również niewielkiej kwocie wykupu końcowego, leasingować pojazd, a także użytkować go przez pewien okres, zawarty w umowie leasingowej. Takiego rodzaju leasing znajdzie swoje uznanie wśród osób, które nie posiadają kwoty pozwalającej na bezpośredni zakup pojazdu, warto więc zapoznać się z możliwościami.