laetari.pl

Idealny materiał na sukienkę wizytową

Wkrótce miała odbyć się komunia młodszego brata mojego chłopaka, a ja miałam mały problem polegający na tym, że w swojej szafie raczej nie posiadam odpowiednich ubrań nadających się na tego typu okazje, a w sklepach sukienki, bądź komplety które mi się podobały kosztowały strasznie dużo. Na szczęście moja mama pomogła mi uratować sytuację szyjąc mi sukienkę. 

Sklepy internetowe z materiałami 

sklep z tkaninamiJestem osobą, która lubi nosić wygodne ciuchy, więc w swojej szafie raczej nie posiadam żadnych odświętnych, eleganckich kreacji z racji tego, że dotychczas nie były mi one zbytnio potrzebne. Miałam jedynie czarne dżinsy i białą bluzkę jeszcze z okresu maturalnego, aczkolwiek jak wiadomo na komunię wypadałoby się nieco inaczej ubrać. W sklepach jednak ceny sukienek, które przypadły mi do gustu były stanowczo za wysokie, dlatego moja mama zaproponowała mi, że uszyje mi sukienkę. W tym celu odwiedziłyśmy wiele sklepów, aby wybrać odpowiedni materiał, lecz dopiero internetowy sklep z tkaninami miał na tyle bogatą ofertę pod tym względem, że bez problemu wybrałyśmy prześliczny materiał doskonale nadający się na sukienkę wizytową. Mamie również się on bardzo spodobał, więc postanowiła zamówić go większą ilość i uszyć z niego także kreacje dla siebie. Chciałam, aby była ona prosta, troszkę dziewczęca, a jednocześnie wygodna i właśnie taką stworzyła dla mnie moja mama.

Uważam, że wybrany materiał był strzałem w dziesiątkę ponieważ idealnie się układał i nawet mama podczas szycia sukienki stwierdziła, że świetnie się na nim pracuje, a tkanina układa się dokładnie tak, jak ona to zaplanowała. Sukienka okazała się bardzo wygodna, a także przewiewna, co było dla mnie równie ważne. Ponadto materiał się nie giął, więc dodatkowym plusem było to, że nie trzeba było go prasować.