laetari.pl

Ekogroszek – efektywny materiał opałowy

Nie da się ukryć, że niemal każdy z nas stara się oszczędzać w mniejszym lub większym stopniu. Sporo osób błędnie myślało, że nie da się oszczędzić na kwestii jaką jest ogrzewanie. Otóż jest to myślenie bardzo błędne bowiem na chwilę obecną w marketach i składach materiałów opałowych możemy znaleźć produkty, które łączą w sobie niską cenę wraz z dużą wydajnością. 

Ogrzewanie domów ekogroszkiem

wesoła - ekogroszekJuż bezpowrotnie minęły te czasy gdy chcąc zakupić materiał do ogrzewania mieszkań staliśmy przed wyborem związanym jedynie z węglem czy drewnem opałowym. Na dzień dzisiejszy z każdym kolejnym dniem powstają materiały używane do ogrzewania i wciąż trwają badania nad stworzeniem kolejnych wersji. Jednym z produktów tego typu jest ekogroszek, który wytwarzany jest na bazie węgla wydobywanego w polskich kopalniach. Przykładem takiej kopalni może być Wesoła – ekogroszek produkowany z węgla pochodzącego z tej kopalni uważany jest za jeden z najlepszych ze wszystkich dostępnych w Polsce. Mnóstwo osób żyjących w naszym kraju nawet jeszcze nie słyszało o materiale opałowym jakim jest wspomniany ekogroszek. Otóż materiał ten jest odsiarczoną odmianą węgla, który występuje w bardzo drobnych frakcjach. W związku z tym konieczne jest jego spalanie w specjalnie do tego przystosowanych piecach. Od jakiegoś czasu słyszy się już nawet o możliwości uzyskania dofinansowania na zakup takiego pieca, w którym będziemy mogli taki ekgoroszek spalać. 

Na dzień dzisiejszy spalanie ekogroszku zaczyna być coraz bardziej popularne. Wpływ na to ma przede wszystkim cena tego materiału opałowego. Tona takiego materiału opałowego jest nawet o połowę mniejsza od tony węgla. Dzięki temu możemy na ogrzewaniu znacznie zaoszczędzić i jednocześnie nie spadnie wydajność naszego systemu grzewczego.