laetari.pl

Podróż do najpiękniejszego miasta w Rosji

Planując wycieczkę do Rosji niemożliwe jest to, aby pominąć Petersburg. W końcu to jedno z najpiękniejszych miast tego państwa. Kojarzy się one nam głównie z jedną z najpopularniejszych lektur szkolnych, a mimo to wiele osób co roku zmierza do tego miasta, aby poznać jego uroki. To naprawdę warta zwiedzenia lokacja.

Intrygujące atrakcje w Petersburgu

wycieczka do PetersburgaZdecydowaliśmy się na wakacje w Rosji, a głównym punktem naszej wycieczki musi zostać jedne z ciekawszych miast oraz kilka mniejszych lokacji. Obecnie najpopularniejsza jest wycieczka do Petersburga, która zapewni nam wiele wrażeń i będzie jednym z głównych punktów naszego zwiedzenia. Co możemy zobaczyć w najpiękniejszym mieście w Rosji? Przede wszystkim Sankt Petersburski Luwr, który z wyglądu przypomina bardziej Wersal. Kolejną ciekawą lokalizacją na mapie tego miasta jest kluczowy punkt miasta dla turystów, czyli Plac Pałacowy. To z tego miejsca rozpoczyna się najwięcej wycieczek w Petersburgu. Intrygujący jest również Newski Prospekt, czyli główna ulica tego miasta mająca aż 5 pasów ruchu. A jeżeli zechcemy ujrzeć miasto z góry warto wybrać się do Soboru Świętego Izaaka, który jest doskonałym punktem widokowym w tym miejscu. Może nie najciekawszą, ale często zaskakującą rzeczą w Petersburgu jest metro, które jest uznawane za bardzo estetyczne i czyste. Dla dociekliwych istnieje również Peterhof, czyli pałace pod miastem. Ta atrakcja może zaskoczyć niejedną osobę.

Wybór Petersburgu jako miejsca wycieczki w Rosji jest wyborem doskonałym, gdyż to ciekawe miejsce, w którym możemy spędzić kilka dni. Jest to miasto malownicze, z dużą ilością atrakcji, smacznym jedzeniem i szybkim metro, które zabierze nas do dowolnego punktu w tym mieście. Warto spędzić trochę czasu w Petersburgu.