laetari.pl

Izotermiczne opakowania styropianowe stosowane w gastronomii

 

Kiedy zamawiamy jedzenie z dostawą do domu to zazwyczaj dostawca przywozi je w wielkim pudełku. Nie jest to jednak zwyczajne pudełko. Jest w całości wykonane ze styropianu z domieszką specjalnej warstwy aluminiowej. Dzięki temu takie pudełko zyskuje właściwości izotermiczne. Utrzymuje potrawy przez długi czas w jednej temperaturze.

Opakowanie ze styropianu do przewozu pizzy

dobre opakowania styropianoweKażda restauracja oferująca dostawę posiłków do klienta dysponuje specjalnymi pudełkami do przewożenia jedzenia. Wbrew pozorom nie są to żadne specjalne technologie. W większości przypadków wystarczy sam styropian, który doskonale sprawdza się w utrzymywaniu jednostajnej temperatury. Naprawdę dobre opakowania styropianowe doskonale nadają się do przewozu pizzy. Po wyjęciu z pieca jest ona na tyle gorąca, że po drodze do klienta może ulec delikatnemu schłodzeniu. W tym celu zamówioną pizzę dostarcza się w opakowaniu ze styropianu. Utrzymuje on pożądaną temperaturę, ale pozwala też pizzy na lekkie ostudzenie przed podaniem klientowi. Opakowania styropianowe sprawdzają się doskonale w branży gastronomicznej. Korzystają z nich restauracje na całym świecie. To dzięki tym opakowaniom można dzisiaj dostarczać klientom posiłki zamawiane na wynos. Opakowania ze styropianu wykorzystywane są również do podawania obiadów na wynos w restauracjach. Kiedy kupujemy obiad na wynos to dostajemy taki obiad w opakowaniu, które na dłużej pozwoli utrzymać posiłek w odpowiedniej temperaturze.

Właściwości termiczne styropianu znane są od lat. Tego materiału używa się przecież do docieplania budynków. Izolacja termiczna to największa zaleta styropianu. Nic więc dziwnego, że znalazł swoje zastosowanie w branży gastronomicznej. Przy dostarczaniu klientom posiłków najważniejsze jest, żeby dostarczyć je w odpowiedniej temperaturze.