laetari.pl

Oryginalna srebrna bizuteria z malachitem naturalnym

 

Kamienie naturalne są cenionym materiałem w jubilerstwie. Ich unikatowość i niepowtarzalność od wieków  zachwyca artystów tworzących piękne wzory biżuterii. Wśród wielu kamieni i minerałów bardzo popularny jest malachit. Ten charakterystyczny kamień, mieniący się wszystkimi odcieniami zieleni znany jest w jubilerstwie od starożytności, a swój renesans przeżywa do dzisiaj.

Malachit w jubilerstwie

biżuteria srebrna z malachitemMalachit idealnie komponuje się ze srebrem. Jego metaliczna chłodna barwa podkreśla wzorzystość i mieniącą się różnymi odcieniami zieleni głębię kamienia z wszystkimi inkluzjami i delikatnymi żyłkami wzrostu. Niepowtarzalna biżuteria srebrna z malachitem najczęściej tworzona jest ręcznie. Kamienie mają szlif kaboszonu, dzięki czemu lepiej widoczne są naturalne wstęgi i pasma. Najczęściej ze srebra  wykonywane  są broszki z malachitem w formie kamei i gemmy. Często srebro zostaje poddane procesowi oksydacji, postarzenia, nabiera wtedy stylowego charakteru i przypomina biżuterię z poprzednich epok. Malachit cudownie wygląda w wisiorach. Duże kamienie otoczone ręcznie opracowanym srebrem, z finezją i z dbałością o szczegóły tworzą niesamowite dzieła godne królewskich klejnotów. Ale nie tylko w artystycznej biżuterii stosowany jest malachit. Świetnie wpasowuje się w obecne trendy modowe, a bransoletki z drobnych wyszlifowanych kamieni w formie koralików są idealną  biżuterią dla zapracowanej kobiety XXI wieku. Delikatne bransoletki komponują się z codzienną  stylizacją, są bardzo praktyczne, wygodne a przy tym modne. W zaskakujący sposób ożywiają nawet najbardziej skromny strój nadając mu szyku i oryginalnego wyglądu.

Biżuteria srebrna z malachitem  jest niepowtarzalna i nieśmiertelna. Uwielbiana  kiedyś przez władców po dziś dzień cieszy się zainteresowaniem wśród pięknych i nowoczesnych kobiet. Bez względu na formę czy styl wpasowuje się w obecne trendy modowe, a unikatowy kolor głębokiej zieleni zachwyca projektantów i stylistów wykorzystujących biżuterię w swoich najlepszych stylizacjach.