laetari.pl

Elewacja z drewna

Elewacja wykonana z drewna jest na pewno bardzo efektywnym i praktycznym rodzajem wykończenia rodzinnego domu mieszkalnego. Sprawdza się również w przypadku użycia jej do lokali o innym przeznaczeniu. Takie drewniane wykończenie budynku posiada wiele zalet, ale warto wiedzieć na co uważać podczas jego wykonania.

Drewniane wykończenie elewacji

elewacje drewnianePierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam jeżeli myślimy o drewnianej elewacji jest drewniany domek znajdujący się w otoczeniu zieleni i wysokich drzew. Drewno kojarzy nam się z ciepłem i przytulnym wnętrzem. Elewacje drewniane przyciągają przede wszystkim swoim estetycznym wyglądem. Nie musi to wcale oznaczać, że takiej metody wykończenia możemy używać tylko w przypadku domu o tradycyjnym wyglądzie. Drewno można śmiało łączyć z innymi materiałami. Takie połączenie nada całości świeżości i nowoczesnego wyglądu. Deski, które są wysokiej jakości zapewniają doskonałą izolację termiczną. Dzięki temu idealnie chronią budynek przed utratą ciepła. Obecność drewna na elewacji, dachu i we wnętrzu budynku pozwala na wytworzenie przyjaznego mikroklimatu. Drewniana elewacja dzięki skłonności do szybkiej kondensacji pary wodnej zmniejsza ryzyko zatrzymywania wilgoci. Dobry gatunek desek, których użyjemy do wykonania elewacji oraz ich właściwy montaż pozwoli nam cieszyć się pięknym widokiem przez wiele długich lat. Przede wszystkim należy pamiętać o regularnej konserwacji i malowaniu desek. Kiedy pozostawimy deski obiciowe bez żadnej opieki z czasem stracą swoje właściwości i wygląd.

Drewno pozwoli nam uzyskać tradycyjny i klasyczny wygląd domu, ale również nada mu odpowiedni charakter i oryginalną estetykę.  Jeżeli wybierzemy odpowiedniej jakości deski i właściwie wykonamy elewację drewnianą da nam to gwarancje. że będą one odporne na warunki atmosferyczne, niszczenie i wszelkie odkształcenia. Należy pamiętać o konieczności wykonywania prac konserwacyjnych, które wykonywać będziemy w porze letniej.