laetari.pl

Szybkie przywracanie danych

W obecnych czasach korzystamy z najróżniejszych nośników danych. Praktycznie każdy z nas posiada pendrive czy też karty pamięci. Te drugie bardzo często są montowane w aparatach cyfrowych, które zabieramy ze sobą na wakacje. Niestety trzeba wziąć pod uwagę ten fakt, że karty pamięci nie można zaliczać do nośników bardzo odpornych. Może więc łatwo dojść do utraty danych zapisanych na tych nośnikach. 

Skuteczne metody odzyskiwania danych 

odzyskiwanie danych z kart warszawaKarty pamięci występują obecnie w wersjach o bardzo dużej pojemności. Niekiedy są to nośniki, które są w stanie pomieścić nawet kilkanaście filmów. Jednak bardzo często na kartach pamięci zapisujemy właśnie zdjęcia. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że wracamy z zagranicznego urlopu i nagle w kraju okazuje się, że nasza karta pamięci nie zawiera zdjęć, które na niej zapisaliśmy. Wówczas można się załamać ponieważ zdjęcia te mogły mieć dla nas naprawdę dużą wartość sentymentalną. Jednak na szczęście obecnie możliwe jest odzyskiwanie danych z kart Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo znaleźć można firmy zajmujące się takimi zadaniami. Najłatwiej dane odzyskuje się z tych nośników, z których zdjęcia przypadkowo zostały usunięte. W takim przypadku należy pamiętać o tym by po dostrzeżeniu problemu nie wykonywać ruchu na karcie. Nie należy więc danych zapisywać na nasz nośnik ani nie przenosić nic z niego. Dzięki temu zwiększymy szanse na odzyskanie plików. 

Na chwilę obecną w naszym kraju działa bardzo dużo firm, które zajmują się przywracaniem plików na ich miejsce. Sporo z nich oferuje swoim klientom nawet coś takiego jak świadczenie usług na odległość. Można do takich firm wysłać nasze nośniki a po kilku dniach kurier dostarczy nam nośnik z powrotem a na płycie będą znajdowały się odzyskane pliki.