laetari.pl

Miękkie kolorowe pieluchy

 

Noworodki i niemowlaki, bardzo często się brudzą jedzeniem, więc dobrze jest mieć sporo ubranek na zmianę. Jednak bywa też tak, że przy okazji brudzą rodziców, na przykład podczas ulewania po posiłku. Aby temu zapobiec, wystarczy stosować pieluchy.

Jakie są rodzaje pieluszek?

kolorowe pieluchyJuż nasze mamy i babcie, przy pielęgnacji noworodków i niemowląt wykorzystywały pieluchy tetrowe, ponieważ są miękkie i mają szerokie zastosowanie. Mając dziecko, ciężko sobie bez nich poradzić, gdyż przydają się w wielu sytuacjach. W sklepach z artykułami dla dzieci, możemy kupić białe lub kolorowe pieluchy tetrowe, bambusowe czy flanelowe. Najtańsze i najczęściej wybierane są tetrowe, ponieważ jedna szuka kosztuje od dwóch do czterech złotych. Najlepiej od razu kupić ich przynajmniej dziesięć, bo będą się szybko brudziły, a ponieważ są cienkie, to błyskawicznie wyschną i będziemy mieli ciągle zapas świeżych sztuk. Poza białymi, dostaniemy też kolorowe czyli posiadające przeróżne nadruki. Takie modele lepiej się sprawdzają jako osłona na wózku przed promieniami słonecznymi, cienki ręcznik po kąpieli czy miękki otulacz. Klasyczne białe pieluszki mogą służyć do wycierania buzi, zabezpieczania się przed ulaniem po posiłku czy jako podkład na przewijaku. Tetrowe pieluchy są wykonane ze stuprocentowej bawełny i mogą być prane w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni Celsjusza, bez obawy o ich jakość, czy barwę. Bez względu czy są białe, czy kolorowe, przed każdym użyciem, trzeba je wyprać i wypracować.

Poza tetrowymi pieluszkami, świetnie się sprawdzają flanelowe, które też są wykonane z bawełny, ale są znacznie grubsze. Bez wątpienia jest to element wyprawki, który śmiało można uznać za niezbędny, bo przyda się w domu, na spacerze czy na wakacjach.