laetari.pl

Karma dla kota

 

Każdy kto ma w domu kota wie, że są to ogromne pieszczochy i łakomczuchy. W zależności o tego, jak go karmimy od najmłodszych lat, takie pożywienie będzie mu smakowało. Najlepiej dawać mu specjalną karmę dostosowaną do wieku.

Jakie są rodzaje karm dla kotów?

karma w puszce dla kotaWeterynarze nie zalecają dawać kotu domowego jedzenia, ponieważ jest  nim dużo soli i często konserwantów, które mogą zwierzęciu zaszkodzić. W sklepach zoologicznych znajdziemy pożywienie odpowiednie dla każdego zwierzęcia w kilku formach. Karma w puszce dla kota jest odpowiednio skomponowanym pożywieniem, które poza mięsem zawiera także warzywa. Jedzenie w puszkach jest bardzo praktyczne, ponieważ wystarczy je nałożyć do miseczki, bez konieczności krojenia, czy podgrzewania. Dostępne są karmy w puszkach czterystu gramowych oraz ośmiuset gramowych. Mokra karma jest też sprzedawana w wersji na raz, która jest pakowana w małe, aluminiowe pojemniczki. Większość kotów uwielbia takie pożywienie, ponieważ jest w nim bardzo dużo, dobrego jakościowo mięsa oraz dodatki warzywne, które są źródłem niezbędnych witamin. W sprzedaży znajdziemy karmę z indykiem, kurczakiem, wołową, czy rybną. Kawałki mięsa mogą być otoczone galaretką, lub pysznym sosem, dlatego rozpływają się im w pyszczkach. Mokrą karmę można mieszać z suchą, czyli podawać ją na przemian z mokrą. Ponadto kot powinien mieć zawsze stały dostęp do bieżącej wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Zaletą karmy w puszcze jest to, iż nie trzeba jej przechowywać w lodówce.

Na rynku znajdziemy wielu producentów karm dla kotów, jednak nie każdy oferuje dobre jakościowo wyroby. Jeżeli nasz kot ma wrażliwy żołądek, to można mu dawać karmę bezglutenową, która w ostatnim czasie zyskała dużą popularność wśród właścicieli kotów.