laetari.pl

Ekologiczna folia termokurczliwa

 

Na dzień dzisiejszy wiele produktów pakowanych jest w foliowe woreczki czy inne tego typu opakowania. Przy ich produkcji ważne jest, aby wykazywały dużą wytrzymałość na rozrywanie. Coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko i oczekujemy od produktu możliwości jego ponownego przetworzenia. Na rynku istnieje wiele firm, które chcą sprostać zarówno zapotrzebowaniu na produkty ekologiczne jak i ekonomiczne.

Folie termokurczliwe – zastosowanie

folia termokurczliwa pvcFolia produkowana jest w systemie wielowarstwowym. Podnosi to jej wytrzymałość i odporność na przebicia. Taka folia termokurczliwa PVC charakteryzuje się niską temperaturą zgrzewania. Ma bardzo wysoką przezroczystość. Najczęściej wykorzystuje się ją do pakowania produktów o małej masie i małych rozmiarach na przykład artykułów higienicznych, książek, bombonierek, artykułów biurowych, a także pudełek z ciastkami. Opakowania te skutecznie chronią przed zabrudzeniem i uszkodzeniem towaru, jednocześnie podnosząc estetykę pakowania. Możemy dostać ją w grubości wynoszącej od 15 do 40 mikrometrów. Folia termokurczliwa PVC jest nietoksyczna i może być poddana w 100% recyklingowi. Jest przeznaczona do bezpośredniego kontaktu z żywnością co pozwala na jej wykorzystanie w takich branżach jak cukierniczo-piekarniczych, drobiarskich, przez producentów czekolad oraz przez hipermarkety. Pakowanie odbywa się przy pomocy odpowiednich maszyn pakujących przy pomocy obkurczania termicznego.

Dzięki swoim ekologicznym możliwością jest coraz bardziej ceniona na rynku. Jest bezpieczna dla środowiska i wytwarza mniej odpadów niż zwykłe folie. Folia termokurczliwa PVC znajduje swoje zastosowanie w wielu rodzajach biznesu z powodu wartości ekonomicznej – jest bardziej wydajna niż zwykłe folie PVC co pozwala nam zaoszczędzić.