laetari.pl

Nietypowe opakowania składane

Szef chciał zorganizować event promocyjny, ponieważ nasza cukiernia zyskiwała teraz nową lokalizację. Mieliśmy prezentować także nowe ciasta i ciasteczka, klienci mogli zapoznać się z z różnymi smakami, a dodatkowo mieliśmy dawać na wynos niektóre ciasteczka, takie jak pączki i babeczki.

Estetyczne opakowania na ciastka

opakowania składaneWszystko szło zgodnie z planem dopóki ktoś nie zapytał jak będziemy dawać klientom te eklerki i pączuszki. Może nie każdy będzie chciał je konsumować na miejscu, tylko weźmie je do domu. Nasze opakowania z cukierni są zbyt duże, więc albo dawalibyśmy ciastka w niepasujących i niewygodnych pudełkach albo na tackach. Szef pomyślał i szybko zamówił opakowania składane w mniejszym rozmiarze. Takie małe opakowanka na jedną sztukę ciasta to zdecydowanie było to. Szybko je się składało, a złożone zajmowały mało miejsca. Mogliśmy trzymać je pod blatami stołów na evencie, tak że będą zawsze pod ręką, a nie będą przeszkadzać w prezentacji. Opakowania miały standardowy biały kolor, ale miały nadruk naszej cukierni. Pełniły zatem funkcję reklamową. Opakowania były solidnie wykonane z dobrej jakości tektury, która nie nasiąka w kilka minut jak niektóre. Ciastka bywają tłuste i mokre od kremy, a nie chcieliśmy żeby klienci mieli problem z przemakającymi opakowaniami. Szef jednak jak zwykle stanął na wysokości zadania i zajął się wszystkim. Mieliśmy pudełka w dwóch rozmiarach. Jeden na rzeczy mniejsze, jak babeczki i tartaletki, a drugi większy na eklerki i pączki.

Dzięki opakowaniom składanym mogliśmy szybko i sprawnie wydawać porcje testowego ciasta dla klientów na evencie promocyjnym. Jestem przekonana, że dzięki temu przekonaliśmy wielu klientów do odwiedzeni naszej cukierni. Event uznaje za bardzo udany pod każdym względem.