laetari.pl

Poduszki ortopedyczne przeciw spłaszczaniu

Noworodki mają bardzo miękkie kości, które przez najbliższe miesiące będą twardnieć i coraz lepiej zabezpieczać organy wewnętrzne. Najwrażliwszym miejscem jest główka, która przez kilka miesięcy posiada niezrośnięte ciemiączko. 

Co powoduje zastosowanie poduszki ortopedycznej u niemowlaka? 

poduszka dla noworodka przeciw spłaszczaniu główkiMałe dziecko nie jest w stanie samodzielnie podnieść, a nawet jej utrzymać w pionie, dlatego tak ważne jest właściwe podnoszenie i trzymanie dziecka. Maluch dopiero w wieku niemowlęcym rozpoczyna ciężką naukę dźwigania główki, która jest obecnie najcięższą częścią ciała. Podczas snu, maluch nie jest w stanie się sam przewrócić na drugi bok, dlatego muszą to za niego robić rodzice, jeżeli nie chcą, aby jego główka uległa deformacjom. Znacznie lepszym sposobem jest poduszka dla noworodka przeciw spłaszczaniu główki, która zmniejsza nacisk w centralnym miejscu podczas leżenia na plecach, czy którymś z boków. Posiada ona odpowiednio wyprofilowany kształt z otworem po środku, dzięki czemu maluch będzie miał komfortowy sen. Poduszki są dostępne w trzech rozmiarach S, M i L dla dzieci o różnej wadze. Dla maluchów o wadze od trzech do pięciu kilogramów, przeznaczone są poduszki S, dla niemowląt o wadze od pięciu do ośmiu jest stworzona o średniej wielkości, a dla dzieci powyżej ośmiu kilogramów dostępne są największe poduszki w rozmiarze L. Można je stosować  od urodzenia, aż do skończenia osiemnastego miesiąca życia. Poduszka skutecznie przeciwdziała spłaszczaniu główki, ponieważ jest sprawdzonym wyrobem medycznym. 

U tak małych dzieci zmiany w kształcie główki następują bardzo szybko, dlatego jeżeli zauważymy jakiekolwiek zmiany w kształcie czaszki maluszka, to nie ma na co czekać, tylko trzeba zastosować poduszkę ortopedyczną. Jest ona dostępna w sklepach medycznych.