laetari.pl

Przytulny i bezpieczny kokon dla niemowląt

Przygotowywanie wyprawki budzi wiele emocji. Rodzice licytują się między sobą, czy nowinki w postaci szumiących zabawek, kokonów dla niemowlaka albo śpiworków są niezbędne, czy to tylko kolejne gadżety. Jednak jeśli chodzi o sen noworodka, wielu z nas jest w stanie wydać każde pieniądze, aby był niezakłócony i jak najdłużej nieprzerwany.

Sen w kokonie dla niemowlaka

kokon dla niemowlakaDla niektórych osób receptą na spokojny sen niemowlaka jest wspólne spanie w jednym łóżku. W przypadku noworodka, który samodzielnie nie jest w stanie sobie poradzić z zasłoniętą buzią nieodzowną pomocą może być kokon dla niemowlaka który stanowi swoistą ochronę przed przypadkowym przyduszeniem dziecka. Działa on w prosty sposób: dziecko jest otoczone „gniazdkiem” z kilkunastocentymetrowym kołnierzem, który stanowi ochronę dla kruchego ciałka. Ponadto kokon jest rodzajem gniazdka, które ma również spód, na którym dziecko leży, a więc nie ma możliwości, aby przeturlało się, czy „uciekło” z niego przez przypadek. Gniazdko to także zabezpieczenie dla rodziców, którzy obawiają się, że przez sen mogliby wyrządzić dziecku krzywdę. Dość gruby kołnierz sprawia, że jest on barierą, dzięki której nawet zaspany rodzic obudzi się zanim dotknie maleństwa. W przypadku większości producentów, kokony mają możliwość rozmontowania i wyjęcia sztywnego kołnierza, dzięki czemu w razie potrzebny gniazdko można prać w pralce.

Dla wielu osób niewielki kokon niemowlęcy doskonale zastępuje łóżeczko turystyczne. Mając taki gadżet nie straszne są noclegi u rodziny, czy nawet w hotelu. Maluszek cały czas jest bezpieczny w swoim gniazdku i nie potrzeba dodatkowych mebli czy miejsca na rozstawienie wózka. Ponadto gniazdko jest przyjazne dla maluszka ze względu prania w „jego” proszku, który nie powoduje alergii.