laetari.pl

Promienniki emitujące fale podczerwieni

 

Ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze i każdy z Państwa zapewne doskonale o tym wie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że działa to na naszą niekorzyść w przypadku gdy będziemy chcieli ogrzewać nasz dom. Ruch powietrza jest wykorzystywany w tradycyjnej metodzie ogrzewania czyli w ogrzewaniu konwekcyjnym. Jednak od jakiegoś czasu dostępne są również inne rozwiązania. 

Wydajne promienniki podczerwieni

promienniki ciepłaOgrzewanie od wieków kojarzy nam się z ogniem. Jednak ogniska palone w lepiankach zastąpiono piecami montowanymi w kotłowniach. Ogień jednak niekoniecznie musi być jedynym źródłem ciepła w naszych domach. Możemy zainstalować również takie urządzenia jak promienniki ciepła. Działają one w oparciu o energię elektryczną, która zasila specjalne żarniki emitujące fale podczerwieni. Z kolei fale te są kierowane w stronę osób znajdujących się w pomieszczeniu i od pierwszego kontaktu z ciałem tych osób dochodzi do ogrzewania. Promienniki podczerwieni od jakiegoś czasu występują też w wersjach ozdobnych. Możemy nawet samodzielnie zaprojektować wygląd takiego grzejnika. Wielu producentów umożliwia nam nawet nanoszenie własnej grafiki na takie promienniki. Decydując się na takie rozwiązania możemy wejść w posiadanie grzejników, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb i zarazem do wystroju naszych pomieszczeń. Takie promienniki sprawdzą się również w naszych budynkach firmowych.

Ogólnie rzecz biorąc podczerwień niekoniecznie musi być kojarzona tylko z branżą elektroniczną. W ogrzewaniu domów również świetnie się fale podczerwieni sprawdzają. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że takie metody grzewcze są jedną z najbardziej opłacalnych opcji. W przypadku małego domu jednorodzinnego ogrzewanie podczerwienią może wynieść nawet mniej niż 2tys. w skali całego sezonu grzewczego.