laetari.pl

Piękne okno z gotowymi zasłonami

Znalezienie zasłon, które będą dobrze wyglądać w minimalistycznych wnętrzach, a przy tym nie wniosą niepotrzebnego zamieszania estetycznego nie jest łatwe. Ale dekoratorki wnętrz znalazły dobry sposób na pogodzenie tych dwóch aspektów.

Urok zasłon na przelotkach

gotowe zasłony na przelotkachSamodzielne, mozolne upinanie zarówno firan jak i zasłon już dawno przeszło do historii. Obecnie kupowane ozdoby wnęk okiennych są tak przygotowane, by po pociągnięciu za sznureczek układały się jak wyjęte z magazynu wnętrzarskiego a nie komody z bielizną domową. Również zasłony doczekały się swojej nowoczesnej wersji, która znacznie ułatwia życie gospodyniom domowym. Tą wersją 2.0 dekoracji okiennych są gotowe zasłony na przelotkach w które wystarczy wsunąć karnisz by można było cieszyć się pięknie ułożonymi zasłonami. Sklepy internetowe z bielizną domową oferują je w bajecznych, jednolitych, nowoczesnych kolorach pasujących do każdego wnętrza utrzymanego w duchu modernizmu. Mięsiste, ciężkie materiały idealnie korespondują z prostymi formami mebli. Właściciele domów urządzonych w tradycyjnym stylu również mogą skorzystać z bogatej oferty zasłon na przelotkach, gdyż niektóre kolekcje obejmują urocze pastelowe materiały, które odnajdą się w sypialniach oraz dużych pokojach tradycjonalistów. Natomiast geometryczne wzory na materiałach świetnie sprawdzą się w bawialni lub dziecięcej sypialni, gdzie w połączeniu z białymi meblami i pastelowymi dodatkami stworzą przytulne wnętrze godne popołudniowej herbatki u królowej.

Coraz więcej polek docenia minimalistyczny szyk jaki gotowe zasłony na przelotkach wprowadzają do wnętrza. Jednak największą zaletą tego typu zasłon jest łatwość ich użytkowania. Wsunięcie karnisza w duże okręgi i rozsunięcie materiału to naprawdę niewiele wysiłku za taki efekt.