laetari.pl

Przenies się w dowolne miejsce na ziemi!

 

Czy myślałeś kiedyś jak to jest, chodzić po dachu świata- Mount Everest? Jak wyglada świat z perspektywy skoczka spadochronowego? Albo może zastanawiałeś się jak dużo czasu ma kierowca formuły 1 na podjęcie właściwej decyzji przed zakrętem? Cóż, teraz jest to niemalże na wyciągnięcie reki! 

Filmy w 360 stopniach pozwalają zobaczyć wiecej

filmy vr 360Dynamiczny rozwój technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości sprawił, że filmy vr 360 stały się naprawdę popularne. Jednocześnie pojawiła się masa budżetowych rozwiązań, dzieki czemu nie musimy wydawać tysięcy na specjalne google. Lecz czym tak naprawdę są filmy vr? Są to filmy, które dzięki specjalnemu systemowi kamer rejerstrują pełną perspektywę na około kamery. Dzieki temu, oglądając taki film, jesteśmy w stanie zobaczyć niemalże idealne odzwierciedlenie osoby, która znajduje się w centrum akcji. Szereg zastosowań tej technologii cały czas rośnie, natomiast otwiera to zupełnie nowy wymiar rozrywki. Dzięki specjalnemu osprzętowi, obraz przesuwa się w ten sam sposób w jaki obracamy głowa, dzięki czemu mamy wrażenie ze to my znajdujemy się w centrum akcji i jest to niemalże symulacja danych warunków. Nagle jesteśmy w stanie zobaczyć rzeczy, które oglądaliśmy zazwyczaj na ekranie telewizora czy komputera z zupełnie innej, nowej perspektywy. Nie tylko pozwala nam to zobaczyć rzeczy z nowej perspetykwy, których nigdy nie odważylibysmy się zrobić, ale również możemy odrkrywac nowe miejsca na ziemi, nie ruszając się z wygodnego fotela czy kanapy!

Wirtualna rzeczywistość nabiera popularności i trudno się temu dziwić. Jest to zupełnie nowy wymiar rozrywki, który może wyzwolić w nas nowe emocje. Dzięki niesamowitej współpracy specjalnych googli i szeregu sensorów, jesteśmy w stanie niemalże przeteleportować się w dowolne miejsce na ziemi i doświadczyć rzeczy, których nigdy inaczej byśmy nie doświadczyli!