laetari.pl

Wybór sukienki na wesele

Lato i wiosna są czasem, kiedy odbywa się najwięcej ślubów, bo jest ciepło. W tym czasie nosimy najczęściej lekkie i zwiewne rzeczy, które często eksponują nasze ciało. Stroje jakie zakładamy na wesele, rządzą się swoimi prawami.

Jakiej długości powinna być sukienka na weselu?

modne sukienki na weseleJedną z głównych zasad jakie trzeba przestrzegać, to nikt poza panną młodą nie powinien się ubrać na biało. Oczywiście dozwolona jest jakaś część garderoby w tym kolorze, ale nie powinien to być dominujący kolor.W sezonie letnim zdecydowanie lepiej postawić na pastele, które świetnie pasują na tej wyjątkowej uroczystości. Natomiast zimą pożądane są czerwienie, granaty i różne wyraziste barwy. Modne sukienki na wesele nie mają określonej długości, ponieważ moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Nie każdej kobiecie będzie pasowała suknia do kostek, bo jest na przykład niska, natomiast sukienka sięgająca do połowy uda, będzie pasować paniom szczupłym o długich nogach. Przy wyborze kreacji, poza fasonem, trzeba też się kierować wygodą i praktycznością, ponieważ musimy w niej przetańczyć całą noc. Musi mieć idealnie dobrany rozmiar, aby nie uciskała, ani nie spadała, bo przecież nikt nie chce co kilka kilka minut poprawiać sukienki. Na weselu sprawdzają się modele bez rękawów z półokrągłymi dekoltami, choć kobiety najczęściej wybierają modele koktajlowe, które zawsze pasują. W zależności od figury, można wybrać modele do kostek, kolan, lub do połowy uda. Do kompletu wystarczy dobrać szpilki i modną torebkę.

Idąc na wesele, trzeba wziąć pod uwagę, że wieczorem i w nocy może być chłodniej, szczególnie jeżeli impreza ma się odbyć  pod gołym niebem. Przyda się marynarka pod kolor kreacji, lub w odcieniu kontrastowym. Zakup sukienki najlepiej zacząć od sklepów internetowych.