laetari.pl

Zamgławiacze do ogrodu

Nie da się ukryć, że w naszym kraju w czasie lata bywa naprawdę duszno. Niekiedy jest ciężko wytrzymać nawet wtedy gdy odpoczywamy w cieniu ze szklanką zimnego napoju. W takich sytuacjach musimy zainwestować w najbardziej skuteczne metody chłodzenia. Do takich zaliczyć możemy zamgławiacze, które każdy z nas może postawić w swoim ogrodzie. 

Nowoczesne dysze zamgławiające 

dysza zamgławiającaW lipcu czy sierpniu zdarzają się takie dni gdy jest naprawdę bardzo upalnie. W takim czasie staramy się szukać najlepszych sposobów na to by zażyć ochłody. Jeśli chcemy jej zażywać na świeżym powietrzu to idealnym rozwiązaniem może być dysza zamgławiająca. Na dzień dzisiejszy takie dysze są dostępne w wielu sklepach w całym kraju. Bez żadnego problemu możemy takie dysze zakupić w marketach ogrodowych. Sama dysza jest urządzeniem stosunkowo prostym. Opiera ona swoje zadanie na tym, że spręża ona wodę do takiego stopnia, że dochodzi do rozpraszania cząsteczek wody w powietrzu. Dzięki temu odczuwamy chłód pochodzący z utworzonej wodnej mgiełki. Obecnie dużo osób decyduje się na zamontowanie w ogrodzie nawet kilku takich dysz zamgławiających. Takie połączenie może sprawić, że stworzymy kurtynę wodną, które może nas chłodzić jeszcze lepiej. Samo podłączenie dyszy zamgławiającej jest bardzo proste. Kluczowe jest tutaj jedynie to by utworzyć szczelne połączenie między naszą dyszą zamgławiającą a wężem ogrodowym podłączonym do źródła wody. 

Na dzień dzisiejszy bardzo często się słyszy na temat dysz zamgławiających. Początkowo były one stosowane głównie do zraszania owoców czy warzyw na stoiskach targowych. Okazało się jednak, że takie dysze doskonale radzą sobie z chłodzeniem naszych ciał w trakcie upałów. Wykorzystano to i zaczęto takie dysze umieszczać w ogrodach czy w rynkach miast.