laetari.pl

Czym jest hipnoterapia?

 

Jest wiele nowatorskich metod leczenia, które wykorzystują naturalne możliwości każdego człowieka i nie wymagają stosowania medykamentów. Jedna z takich metod jest hipnoza, czyli podróż w podświadomość osoby chorej na zaburzenia lekowe, czy też uzależnionej od różnego rodzaju substancji. 

Profesjonalne leczenie hipnozą

hipnoterapia leczenieWielu ludziom hipnoza kojarzy się z tym, że zapadają w sen i wydobywane są z nich najbardziej niewygodne informacje o dzieciństwie, doświadczeniach, czy traumatycznych przeżyciach. I tak może być, jednak jedynie w przypadku określonych terapii. Bowiem hipnoza może mieć wiele zastosowań. Najczęściej używa się jej w leczeniu nerwic, zaburzeń lękowych i uzależnień. Daje ona bardzo pozytywne rezultaty, zwłaszcza w przypadku osób, które rzeczywiście chcą się uwolnić ze swoich ograniczeń. Zatem jeśli zainteresowała nas hipnoterapia leczenie tą metodą jest ogólnodostępne. Możemy skorzystać z tych zabiegów prywatnie, ponosząc całość kosztów lub też zdecydować się na hipnoterapię w ramach NFZ. Jednak nie ukrywajmy, terminy są dość odległe, a godzina lub dwie, terapii w ciągu miesiąca to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza dla osób, które cierpią na ostrą postać nerwic, czy też są w szponach zabójczego nałogu. Dla nich najważniejsza jest pomoc od ręki, ponieważ każdy dzień w ich stanie, jest dniem, który przybliża ich do dna. Natomiast nie ma problemów z umówieniem się na hipnoterapię prywatnie. Koszt jednej sesji to około kilkudziesięciu złotych, a może być ich nawet kilkanaście.

Każdy, kto doświadczył, czym jest hipnoza, na pewno przyzna, iż trans hipnotyczny jest nie tylko ciekawym, ale przede wszystkim pozytywnym doświadczeniem. Gdy jesteśmy zahipnotyzowani, nasza podświadomość wchodzi na wyższy poziom i staje się bardziej podatna sugestie.