laetari.pl

Mocne kosze transportowe

W wielu branżach konieczne jest odpowiednie zarządzanie towarem znajdującym się w firmie. W tym celu w branży budowlanej, stalowej czy elektrycznej używa się pojemników na kółkach określanych potocznie gitterbox. Ten rodzaj pojemników jest wykonany z bardzo solidnego stopu metali dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo odporna na uszkodzenia. 

Wytrzymałe skrzyniopalety dla firm 

gitterboxOd dziesiątek lat w firmach budowlanych korzysta się z palet oraz z wózków transportowych. Od jakiegoś czasu zaczęto jednak również łączyć te dwa elementy. Efektem tego łączenia było powstanie skrzyń określanych jako gitterbox. Niektóre osoby na te konstrukcje mają również inne określenie jakim są skrzyniopalety. Na dzień dzisiejszy takie wózki transportowe są używane w różnych firmach w całej Europie. Obecnie większość producentów omawianych koszów transportowych tworzy swoje produkty w ten sposób, że pokrywa je cienką warstwą cynku. Dzięki temu znacznie zwiększa się zastosowanie naszych koszy transportowych. Dzięki obecności cynku dochodzi do zniwelowania ryzyka uszkodzenia naszego kosza na skutek korozji. Możemy więc naszych koszy używać zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Na każdym koszu znanym jako gitterbox znajduje się tabliczka z oznaczeniem EPAL. Na podstawie tej tabliczki możemy dowiedzieć się gdzie nasz kosz został wyprodukowany oraz kto się tym zajmował. Wymiary takich skrzyń są obecnie ustandaryzowane dzięki czemu wszystkie kosze idealnie ze sobą współpracują. 

Na dzień dzisiejszy kosze transportowe gitterbox znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Stosuje się je obecnie nie tylko w budownictwie ale również w wielu branżach związanych z produkcją żywności, tworzyw sztucznych czy podzespołów do samochodów. Ten rodzaj koszów transportowych wyróżnia się dodatkowo długą żywotnością.