laetari.pl

Czy warto odwiedzić Pieskową Skałę?

Są w Polsce takie miejsce, które zobaczyć nie tylko warto, ale nawet trzeba. Faktem jest, że nie wszystkie zabytki przetrwały w niezmienionym stanie. Są jednak takie, które przez setki lat zachwycają nie tylko wielkością, ale także rozmachem i architekturą. Lubimy zwiedzać i poznawać naszą historię. Niektóre osoby są także bardziej dociekliwe i chciałby znać dużo więcej szczegółów o danym miejscu.

Co trzeba wiedzieć o Pieskowej Skale?

pieskowa skałaHistoria naszego kraju jest bardzo długa. Mimo wielu przebytych bitew, wojen czy najazdów sprzed wieków, niektóre zabytkowe zamki przetrwały do dziś i potrafią każdego zachwycić. Nie ma chyba takiej osoby, która nie słyszałby nic na temat jednego zamku. Pieskowa Skała to nazwa dla wielu osób nie do końca jasna. Jedna z legend mówi o tym, że w zamkowej baszcie była więziona córka ówczesnego właściciela. Powodem tego było to, że zakochała się w niewłaściwej według rodziców osobie. Wstydem byłoby dla nich, gdyby została wydana za zwykłego giermka. Postanowiono oddać jej rękę osobie dobrze urodzonej. Dorotka, bo tak miała na imię dziewczyna, razem z ukochanym postanowili uciec. Niestety nie udało się i chłopak został od razu stracony, natomiast dziewczyna została zamknięta w wieży. Podobno jej ukochany pies wspinał się na sam szczyt baszty i przynosił jej to co mógł do jedzenia. Czy to prawda, nie wiadomo, jednak pewne zapisy świadczą o tym, że tak właśnie mogło być. Można zatem twierdzić, że nazwa ma duży związek i wiernością, lojalnością i oddaniem.

Polskie zabytki mają w sobie prawdziwy urok i są jednocześnie bardzo tajemnicze. Z pewnością warto je odwiedzić, ponieważ nie każdy kraj może się nimi poszczycić. Nasza historia jest bardzo długa i ten, kto jeszcze jej nie zna, na pewno powinien to nadrobić. Zamek w Pieskowej Skale odwiedzany jest wręcz masowo i nie ma w tym nic dziwnego. Sama jego architektura jest zachwycająca.