laetari.pl

Wykorzystanie listew przypodłogowych w mieszkaniu

Aspekt wykończeniowy może mieć niejednokrotnie ogromne znaczenie w odbiorze całej aranżacji. Dlatego przed wstawieniem mebli warto dopracować wszystkie szczegóły techniczne. Wygląd ścian i podłóg oraz ich wykończenia nie są bez znaczenia – wpływają na estetykę całego pomieszczenia.

Zastosowanie listew przypodłogowych – zalety

listwy przypodłogowePrecyzyjne wykończenie powierzchni ścian i podłóg pozwala na bardziej atrakcyjne wyeksponowanie mebli oraz dodatkowego wyposażenia. Praktyczne listwy przypodłogowe zabezpieczają przed wilgocią i zakrywają ewentualne nierówności powierzchni. Stanowią też bardzo ładne wykończenie podłogi. Co ważne – listwy umożliwiają także ukrycie nieestetycznie wyglądających kabli, które podłączone są w danym pomieszczeniu. Listwy wykończeniowe do podłóg oferowane są w różnych szerokościach i wzorach. Najczęściej wykorzystywane są listwy białe z gładką powierzchnią, ponieważ najłatwiej można je dopasować do każdej aranżacji i stylistyki. Jednak do pomieszczeń bardziej stylowych i eleganckich wybierane są także listwy fornirowane, bardziej ozdobne i dekoracyjne. Listwy przypodłogowe wykonywane są z trwałego materiału mdf, z drewna a nawet z aluminium – wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań użytkowników. Niekiedy stosowane są też listwy z materiału pcv. Bardzo ładny efekt uzyskiwany jest również poprzez zamontowanie listew przypodłogowych lakierowanych, które eksponują atuty każdej aranżacji. Niezależnie od rodzaju listew – zawsze wyglądają atrakcyjnie we wnętrzach.

Funkcjonalne listwy wykończeniowe do podłóg oferowane są w różnych wzorach i wariantach kolorystycznych, co umożliwia idealne dopasowanie do każdego pomieszczenia. Mogą być zastosowane w każdym pomieszczeniu – pokoju dziennym, sypialni, kuchni czy przedpokoju.