laetari.pl

Maści skuteczną pomocą przy poranionych brodawkach

Wielu kobietom zależy na naturalnym karmieniu malucha, bowiem zdają sobie sprawę z jego zalet. Prawda jest bowiem taka, że mleko kobiece doskonale wzmacnia odporność malucha i świetnie chroni je przed infekcjami. Jego skład jest idealnie dostosowany do potrzeb maleństwa i zmiana się wraz z wiekiem malucha w taki sposób, by być dla niego jak najbardziej właściwy. 

Wiele skutecznych metod likwidujących rany na brodawkach

poranione brodawkiKarminie piersią niesie za sobą całą masę korzyści nie tylko dla dziecka. Doskonale wpływa na samopoczucie matki, hormony wydzielane podczas karmienia poprawiają nastrój i dodają energii. Dzięki karmieniu naturalnemu matka może łatwiej wrócić do sylwetki sprzed porodu, bowiem szybciej traci zbędne kilogramy. Zalety karmienia piersią można by wymieniać w nieskończoność, jednak mimo wielu korzyści wiele kobiet rezygnuje z tej czynności. Dzieje się tak ze względu na to, że rzadko ten proces przebiega bez komplikacji. Nadmiar pokarmu, obolałe piersi i poranione brodawki to czynniki, które mają duży wpływ na rezygnację z karmienia. Warto starać się jednak przetrwać ten trudny czas, bo wraz z doświadczeniem wszystkie problemy mijają. Istotne jest jednak, by prawidłowo przystawiać malucha do piersi, bowiem mamy wtedy pewność, że dziecko najada się i nie podrażnia nam brodawek. Jeśli przystawianie sprawia nam trudność warto skorzystać z pomocy doradczyni laktacyjnej, która pokaże nam jak robić to prawidłowo. Ulgę bolącym brodawkom przynoszą apteczne maści i zimne okłady, które wspomagają gojenie się ran i zapobiegają powstawaniu nowych.

Karmienie piersią jest bardzo ważną czynnością, która jednocześnie jest niezwykle trudna, a zarazem satysfakcjonująca. Warto zdawać sobie sprawę, że rozmaite problemy i trudności związane z karmieniem naturalnym zdarzają się często i można skutecznie im zapobiegać. Zarówno środki dostępne w aptekach, jak i naturalne metody oraz porady osób doświadczonych w temacie mogą skutecznie pomóc nam w trudach karmienia naturalnego.