laetari.pl

Chodzenie po górach z kijami trekkingowymi

Obecnie można zakupić kije, które są przeznaczone do chodzenia po górach. Jest to zjawisko coraz bardziej powszechne, jeśli chodzi o spotkanie w górach turystów, którzy korzystają w kijów trekkingowych. Kije są obecnie podstawowym wyposażeniem turysty górskiego.

Zalety kijów trekkingowych

kije trekkingoweObecnie dużą popularnością cieszą się kije tak zwane trekkingowe. Są one bardzo wygodne. Kije trekkingowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego turysty. Kije trekkingowe ułatwiają w dużej mierze chodzenie po górach. Kije trekkingowe posiadają zazwyczaj funkcję regulacji długości, co sprawia, że mogą być użyteczne dla ludzi o różnym wzroście. Każdy może je dopasować do siebie i do swoich potrzeb. Kije trekkingowe idealnie są dopasowane do dłoni. W miejscu trzymania mają wyprofilowaną gąbeczkę bądź inny materiał, który jest łagodny i delikatny dla skóry dłoni. U dołu natomiast, a więc ten element który dotyka powierzchni podczas wędrówki jest wykonany z antypoślizgowego materiału. Sprawia to, że kij stabilnie dotyka powierzchni i nie śliska się po niej. Kije trekkingowe są wykonane z trwałego, wytrzymałego materiału. Używając kii trekkingowych pracuje więcej mięśni niż jeśli się chodzi bez kijów. Kije trekkingowe obecnie stają się bardzo modne wśród turystów. Kije trekkingowe jakie występują na rynku zbytu są różnej kolorystyki. Kije są składane więc można je złożyć i spakować do plecaka wtedy kiedy ich się nie używa, aby nie przeszkadzały.

Kije przeznaczone do wędrówek górskich, a więc do trekkingu można kupić w sklepie sportowym, bądź sklepie typowo górskim. Niektórzy preferują jednak zamówienie kii przez internet z dostawą do domu. Kije kosztują w granicach od pięćdziesięciu złoty nawet do kilku set złoty. Chodząc z kijami trekkingowymi odciążamy przede wszystkim kręgosłup.