laetari.pl

Biologiczna oczyszczalnia do domu jednorodzinnego

Wybór systemu, który przepompuje przydomowe nieczystości to konieczność dla mieszkańców domów wolno stojących. Proces filtracji odbywa się w sposób, który nie wpływa negatywnie na środowisko. Z tego powodu może być montowana nawet na terenach objętych ochroną. 

Biologiczna oczyszczalnia przyjazna środowisku

biologiczne oczyszczalnie ścieków z PoznaniaJednak nie są to jedyne zalety takiego rozwiązania. Spełniają one normy prawne narzucone przez Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 stycznia 2009. Oznacza to, że przefiltrowane nieczystości można bezproblemowo odprowadzać do studni chłonnej, rzeki czy rowu. Może też być wykorzystanie wtórnie do nawadniania ziemi w ogródku. Jeśli chodzi o sam montaż, ich ogromnym atutem jest możliwość instalacji nawet w trudnych warunkach. Zaliczamy do nich np. tereny strome. Wśród cenionych wyrobów są biologiczne oczyszczalnie ścieków z Poznania. Wyróżniają się cichą pracą, która w przypadku montażu w okolicy budynku mieszkalnego, nie jest uciążliwa dla domowników. Oczyszczalnia może efektywnie funkcjonować nawet przy obsługiwaniu nieczystości produkowanych przez czterdzieści osób. Zaletą mechanizmu jest także to, że z instalacji nie wydobywają się żadne nieprzyjemne zapachy. Jednak użytkując go należy pamiętać o tym, aby używać ekologicznych środków czystości. Dotyczy to w szczególności tych używanych do mycia toalet. Niewskazane jest korzystanie z płynów na bazie chloru, ponieważ może to wpłynąć na spowolnienie pracy całego urządzenia. Należy również zwrócić uwagę na to, aby nie wlewać tłuszczy wykorzystanych przy smażeniu czy pieczeni do zlewu. Mogą one zapchać odpływ i nadmiernie obciążyć instalację.

Wymienione przeze mnie zalety być może zachęcą niezdecydowanych do przyjrzenia się temu systemowi. Jest on nie tylko wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Działa w sposób bezobsługowy, co ułatwia jego eksploatację na co dzień.