laetari.pl

Dobry rower MTB

Jazda na rowerze jest jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej jaką uprawiają osoby niezwiązane ze sportem. Jeździmy na nich już od najmłodszych lat, najpierw na biegowych, trzy, czterokołowych, aż w końcu na dwukołowych modelach.

Dla kogo jest rower MTB?

rowery mtbNa rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów rowerów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i zawodowców. Najwięcej osób korzysta z modeli miejskich, gdyż są dostosowane do jazdy po asfalcie i posiadają takie dodatki jak koszyk z przodu, lub z tyłu i dzwonek. Popularne wśród osób regularnie uprawiających ten sport rowery MTB, to powszechnie zwane rowery górskie, dostosowane do ciężkich warunków. Możemy nim jeździć po lesie, górach, czy torze przeszkód dla rowerów. Mają one dodatkowo wzmacnianą ramę, mocne hamulce i szereg innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają komfort jazdy. Opony w rowerach MTB są dużo szersze i wyższe niż w miejskich modelach, dzięki czemu lepiej się trzymają drogi i pozwalają na stabilniejszą jazdę. Najnowszej generacji hamulce tarczowe pozwalają maksymalnie skrócić drogę hamowania, przez co są bezpieczniejsze. Wyraźny bieżnik na oponach zmniejsza ryzyko uszkodzenia ich podczas jazdy. Tańsze modele mają amortyzatory przednie i aluminiową ramę. Dostępne są w wersji damki dla kobiet i klasyczne męskie. Wielkość roweru powinno się dopasować do wzrostu osoby prowadzącej, gdyż znajdziemy modele w rozmiarze od S do XXL. Przeciętnie rower górski warzy około piętnastu kilogramów, jeżeli posiada stalową ramę, to może być cięższy.

Na rowerach MTB może jeździć każdy komu nie wystarczają już alejki i proste trasy do jazdy. Takie modele świetnie się sprawdzają w długich trasach. Możemy go kupić dla dziecka, ale także dla dorosłej osoby. W zależności od wyposażenia, cena będzie coraz wyższa.