laetari.pl

Awaryjne zasilanie serwerów

Serwery muszą działać nieprzerwanie, zwłaszcza jeśli Twoja strona zyskała popularność i dużo osób z niej korzysta. A co, jeśli w komputerze serwerowym padnie zasilacz? Takie pytanie na pewno zadaje sobie właściciel serwera. Nietrudno jest stwierdzić, że trzeba szukać rozwiązań na wypadek awarii, które sprawią, że serwer nie będzie miał przerw w działaniu. Takie zasilacze dostępne są na rynku.

Zasilacz w razie awarii

zasilacze awaryjne do serweraZasilacz ma bezpośredni kontakt z dużym natężeniem prądu, dlatego trzeba uważać, aby nie doznał żadnej awarii. Jednak może tak się stać, dlatego na samym początku powinieneś zainwestować w zasilacze awaryjne do serwera. Taki sprzęt nie tylko będzie działał jako zabezpieczenie. Najważniejsze nie jest wbrew pozorom zastąpienie zasilacza, ale szybkie znalezienie i zweryfikowanie źródła awarii. Dopóki zasilacz awaryjny nie ma kontaktu z prądem o dużym natężeniu, jest on całkowicie wyłączony. Jednak w razie, kiedy wymagane jest jego działanie otrzymujesz kilka rodzajów informacji o tym, że jest problem z głównym zasilaczem. Może to być mocna dioda lub sygnał głosowy. W wysoko rozwiniętych zasilaczach jest dostęp do Internetu, dlatego powiadomienie zobaczysz na telefonie i innych urządzeniach. Jakich? Na przykład na komputerach, które służą do informatycznej obsługi serwera. Przed nimi będą siedzieć specjaliści, którzy szybko zajmą się wymianą awaryjnej części.

Są portale, które inwestują naprawdę duże pieniądze w zasilacze awaryjne. Nieraz cena za zasilacz jest dużo mniejsza, niż cena za dzień bez pracy systemu. Nawet jeśli Twój serwer jest niewielki powinieneś mieć takie systemy. Dodatkowo przyda Ci się kilka innych, takich jak gaszenie gazem lub specjalne chłodzenie. To wszystko kupisz w wyspecjalizowanych w tym temacie sklepach.