laetari.pl

Monitoring wysokiej rozdzielczości

Stary monitoring na obiekcie który przejęliśmy niedawno od innej firmy był bardzo starego typu. Widocznie firma oszczędzała na czym mogła, i po założeniu monitoringu raz, nie dokonywali żadnych wymian ani modernizacji. Było to nie do przyjęcia, więc pierwszą rzeczą jaką postanowiliśmy na obiekcie zmienić, był właśnie system monitoringu.

Nowoczesny monitoring najwyższej jakości

monitoring ahdPrzestarzały system był stosunkowo toporny i bardzo niewygodny w obsłudze. Żaden ze starych elementów nie był kompatybilny z nowymi technologiami, nawet po próbach przystosowania, więc do wymiany musiał iść cały system, łącznie z infrastrukturą. Na tym obiekcie poprzednia firma odnotowała zdecydowanie zbyt wiele zdarzeń, większość z których miała miejsce z powodu przestarzałego systemu monitorowania właśnie. Nie chcąc powtarzać tego błędu, zainstalowaliśmy na obiekcie monitoring ahd. Był to system o najwyższej jakości, bardzo zaawansowany technologicznie, z urządzeniami z najwyższej półki. Był on tak dokładny, że oprócz infrastruktury musieliśmy także dokupić odpowiednio dobre monitory z wystarczającą rozdzielczością, gdyż dotychczasowe były zwyczajnie zbyt słabe by móc korzystać z możliwości tak dobrego systemu. Różnica w działaniu była ogromna. Nowy system działał płynnie i szybko, bez absolutnie żadnych zakłóceń, a rozmieszczenie kamer zostało tak zaplanowane, by nie było absolutnie żadnych pustych miejsc na planie monitorowania.

Operatorzy również docenili nowy system, mogąc działać sprawnie i szybko przekazywać informacje pracownikom na liniach kas, ale również mogli spokojnie obserwować wybrane osoby bez obawy o jakiekolwiek pomyłki. Krótko po instalacji owego monitoringu, ilość zdarzeń spadła prawie o połowę, a przez ledwo dwa miesiące, zmniejszyła się niemal do zera.