laetari.pl

Do jakich prac potrzebny jest podest ruchomy?

Nie ma takiej możliwości, by człowiek posiadał wszystko. Nawet najbogatszy i nawet jakakolwiek firma. Zawsze znajdzie się jakaś rzecz, która w danym momencie, by się przydała, a akurat jej nie mamy. Nawet, jeśli nie ograniczają nas finanse to kupowanie rzeczy „na raz” w ogóle się nie opłaca. Wtedy korzystamy z wynajmu.

Rodzaje podestów ruchomych

podesty ruchome wynajemWypożyczać możemy bardzo dużą część rzeczy i sprzętu. Zaczynając od fraków, poprzez mieszkania aż do sprzętu budowlanego. Szczególnie ten ostatni jest przedmiotem wynajmu, bo bez niego nie można pracować. Najczęściej wypożycza się podesty ruchome. Czemu? Bo zawsze od czasu do czasu pojawi się jakaś praca na wysokości, a utrzymanie zwyżki czy innego rodzaju podestu ruchomego nie jest opłacalne, gdy sprzęt jest rzadko używany. Wynająć można wszystkie rodzaje podestów: wiszące, masztowe i przejezdne. Dodatkowo, gdy wyszukamy w sieci oferty podesty ruchome wynajem dowiemy się, że te ostatnio można podzielić na teleskopowe, nożycowe, przegubowe i przegubowo-teleskopowe. Wybór zwyżki jest zależny od rodzaju pracy, którą chcemy wykonać. Czy podest będzie poruszał się po utwardzonym terenie, czy miejsce jest trudno dostępne lub jaki potrzebny jest udźwig. Właściciele firm budowlanych zazwyczaj znają te podstawowe informacje, chyba, że dopiero zaczynają swoją karierę w budowlance. Dlatego bardzo ważna jest informacja, że operator tychże maszyn musi posiadać na nie uprawnienia UDT.

Jeżeli nikt z naszej firmy takich nie posiada, wysyłamy pracownika na szkolenie lub zlecamy osobie trzeciej operowanie tym sprzętem wysokościowym. Najważniejsze  przy każdej wykonywanej pracy jest bezpieczeństwo. Tylko operator z kwalifikacjami zapewni bezpieczeństwo załodze na podeście ruchomym. Również wynajmowanym.