laetari.pl

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne na wycieczki w UE

 

Sezon wakacyjny i urlopowy to wspaniały czas na wypoczynek. Atrakcyjne oferty biur podróży zachęcają nas do spędzenia czasu na egzotycznych plażach.W całym pędzie pakowania się na wymarzony urlop nie zapomnijmy o tym, aby wyrobić dokument, jakim jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). 

Ubezpieczenia osobowe i turystyczne w UE

wypadek w Unii EuropejskiejUbezpieczenie ze strony Narodowego Funduszu Zdrowotnego jest właściwie koniecznością, jednakże aby zapewnić sobie 100% bezpieczeństwo w razie sytuacji, jaką może być wypadek w Unii Europejskiej warto pomyśleć o zakupie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje popularnego “wojażera”, jednakże zanim zdecydujemy podpisać się umowę zapoznajmy się z dokumentem, jakim są ogólne warunki ubezpieczenia. To właśnie OWU jest najważniejszym dokumentem dołączanym do polisy, ponieważ dzięki niemu wiemy, jaki zakres świadczeń będzie nam przysługiwał. Ogólne warunki ubezpieczeń są dokumentem ogólnodostępnym, więc możemy poprosić o nie w oddziale jak również sprawdzić na stronie wybranego towarzystwa. W zakres ubezpieczeń turystycznych wchodzą przede wszystkim świadczenia przysługujące z tytułu poniesionych kosztów leczenia, NNW oraz dodatkowo możemy również dobrać dodatkowy pakiet assistance w ramach którego możemy skorzystać m. in. usługi transportu medycznego do Polski oraz wizyty lekarza lub rehabilitanta. Poza tym mamy możliwość także ubezpieczenia mienia (bagażu) od kradzieży a także sprzętu elektronicznego takiego jak aparat, telefon komórkowy lub dodatkowego sprzętu sportowego. Dodatkowym atutem ubezpieczeń turystycznych jest również wysoka suma gwarancyjna, w wyniku czego możemy otrzymać atrakcyjną sumę świadczenia.

Cena ubezpieczenia turystycznego jest uzależniona od celu, wieku ubezpieczonego oraz długości wyjazdu. Na złożenie wniosku o wypłatę świadczenia mamy ustawowo 2 lata od momentu zaistnienia zdarzenia, co regulują ustawy w zakresie ubezpieczeń osobowych, powszechnie dostępne w Kodeksie Cywilnym (Rdz. III art. 829).