laetari.pl

Na czym polega działanie biostymulatora?

Coraz bardziej popularne staje się w naszym kraju korzystanie ze stymulatorów wzrostu roślin. Często jest to znane także pod nazwą biostymulator. Jednak nie rozumiejąc w jaki sposób one działają można posiadać różne obawy. Dlatego postaram się w prostych słowach wyjaśnić ich działanie na uprawianych roślinach.

W jaki sposób działa biostymulator?

biostymulatoryZ pewnością warto zwrócić uwagę na słowo stymulator, te produkty mają na celu wydobycie potencjału który drzemie w każdej z roślin. Dzięki temu o wiele większy staje się plon, a sama roślina jest odporniejsza na niesprzyjające czynniki. W tego rodzaju stymulatorach możemy znaleźć substancje takie jak hormony roślinne, aminokwasy czy grupy fenolowe. Należy wziąć pod uwagę, że w stymulatorach jest naprawdę wiele różnych substancji, które dopiero działając razem wpływają w dobry sposób na roślinę. Dlatego dobrze jest sprawdzić dokładne działanie danego produktu na stronie producenta. Dodatkowo polecam sprawdzić dla konkretnego rodzaju rośliny, kiedy powinno się stosować biostymulatory, w jakich dawkach oraz przez jak długi czas. Dzięki temu będziemy pewni co do maksymalnej skuteczności danego produktu. Warto wiedzieć, że często taki produkt wytwarza stresowe warunki dla rośliny poprzez odpowiednie związki chemiczne, dzięki czemu jest wzmacniana jej odporność. Można to nazwać jej hartowaniem, człowiek także po przetrwaniu czegoś bolesnego staje się silniejszy. Z pewnością dokładna wiedza na temat konkretnego produktu się przyda, dlatego warto sprawdzić co pisze o nim jego producent.

Wiedza jest podstawą wszystkiego, nawet w przypadku uprawiania roślin trzeba posiadać wiele informacji na ich temat. Tym bardziej gdy chcemy zastosować jakiś produkt jak biostymulator, trzeba rozumieć jego działanie, a dzięki temu będziemy w stanie zorientować się czy na pewno warto go zastosować.