laetari.pl

Świat suszarek do rąk

Suszarki do rąk są dość nowym rozwiązaniem – stworzone z konieczności zapewnienia komfortu suchych rąk dla ludzi korzystających w łazienkach będących w centrach handlowych, restauracjach i innych miejscach z dużym natężeniem ruchu. Jest ich kilka rodzajów, dlatego postaram się teraz przybliżyć czym konkretnie się charakteryzują.

Rodzaje suszarek elektrycznych

elektryczne suszarki do rąkJak już wspominałem, dzieli się je na parę rodzajów – wyróżniamy suszarki do rąk zwykłe i kieszeniowe. Zwykłe suszarki dzięki swojej popularności i cenie są najczęściej spotykane. Bazują one na strumieniu gorącego powietrza dmuchającemu do dołu. Dodatkowo dzielimy je na automatyczne i półautomatyczne. Te pierwsze mają wbudowany czujnik ruchu, natomiast ten drugi bazuje na przycisku. Suszarka automatyczna jest łatwiejsza i poręczniejsza w użyciu, lecz koszt półautomatycznej jest niższy, poza tym użycie przycisku całkowicie niweluje możliwość przypadkowego jej włączenia. Kolejnym rodzajem są wcześniej wspomniane suszarki kieszeniowe. Mają one całkowicie inną budowę – stworzone są specjalnie z myślą o suszeniu rąk. Są one wyjątkowo wydajne. Odpowiednio skonfigurowany strumień powietrza pozwala na wysuszenie rąk w raptem kilka sekund, czego miłym skutkiem ubocznym jest mniejsze zużycie energii. Wszystkie elektryczne suszarki do rąk są swojego rodzaju oszczędnością – negują konieczność trzymania ręczników papierowych w łazienkach, co z nawiązką zwraca rachunek za zużycie prądu.

Takie właśnie są rodzaje suszarek elektrycznych. Różne sposoby – ten sam cel. Zaznaczę również, że używanie ich jest bezpieczne dla środowiska – dzięki ich użyciu redukujemy marnowanie papieru, dlatego jest to dobry wybór dla każdego, kto myśli o ekologii. Jest to wybór, nad którym warto się zastanowić.