laetari.pl

Firana do naszego salonu

Niegdyś firana stanowiła integralną część okna. Znajdowała się ono w każdym z nich. Gdy wracamy pamięcią do domów naszych dziadków i jego wystroju sprzed kilkunastu lat, na pewno mamy w głowie okno zakryte od góry do dołu ciężką i masywną firaną.

Sklepy z firanami

firana na zamówienieOczywiście od tego czasu upłynęło wiele lat. Dużo się zmieniło, zmieniło się również zapatrywanie na firany i na umieszczanie ich w oknach. Dziś nie spotkamy już zbyt wielu domów, w których firany są ciężkie i zakrywają całe okno. Obecnie stawiamy na bardzo delikatne i przede wszystkim lekkie materiały. Dodatkowo kupujemy najczęściej firany, które zakrywają połowę okna. Pragniemy dzięki temu doświetlać nasze pomieszczenia, ale także i czynić je lżejszymi w odczuciu. Jednak wciąż firany kupujemy, choć wyglądają one nieco inaczej. Oczywiście w jednym pomieszczeniu odgrywać będą one większą rolę, w innym nieco mniejszą. W salonie zdecydowanie odgrywają tą większą. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że salon zazwyczaj jest duży. Automatycznie ma również duże okna, na które potrzeba dość dużych firan. W takim wypadku firana jest idealnym rozwiązaniem do przenikające do pomieszczeń promienie słoneczne, ale także staje się pewną formą dekoracji. Dlatego warto wybrać ją rozsądnie i przede wszystkim dopasować ją do tego, co znajduje się w danym pomieszczeniu. Dziś taka firana na zamówienie zazwyczaj sprawdza się najlepiej. Możemy bowiem dostosować jej wymiary do naszego okna, wybrać jej kolorystykę i przede wszystkim również wzór.

Dziś niewątpliwie przywiązujemy dużo większą wagę do tego jak wyglądają nasze firany, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Mamy również dużo większy wybór i bardzo delikatne materiały, które nie zaciemniają naszych pomieszczeń. Warto zatem w firany inwestować.