laetari.pl

Inwestycja w betonowy zbiornik na nieczystości

Nie we wszystkich miejscowościach znajduje się dostęp do kanalizacji, dlatego ludzie muszą sobie radzić z nieczystościami w inny sposób. Nowoczesną metodą jest budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, ale trzeba zaznaczyć, że nie jest to tani sposób, a poza tym nie każdy ma możliwość zbudowania takiej oczyszczalni (potrzeba sporo wolnej przestrzeni).

Zalety montażu szamb betonowych na posesji

szamba betonowe cenyZdecydowanie łatwiejsze jest zainwestowanie w szamba, które znajdują się przy domu i gromadzą ścieki. Jeśli w domu mieszka mało osób (jedna, dwie), to bez problemu wystarczy jeden zbiornik. W przypadków domów, w których mieszka kilka rodzin, lepiej postawić na dwa lub trzy zbiorniki. Chodzi o to, by nie trzeba było zamawiać wywozu nieczystości co kilka tygodni. Im więcej zbiorników, tym rzadziej wywożone będą nieczystości, bo dłużej potrwa ich zapełnienie. Takie szamba betonowe ceny uzależnione są w dużej mierze od ich pojemności. Im większa pojemność zbiornika tym drożej. Trzeba jednak wspomnieć, że szamba wykonane z betonu są zdecydowanie tańsze niż te plastikowe. Inwestycja w jeden zbiornik betonowy wraz z montażem to koszt około 3 tysięcy złotych. Nie są to duże pieniądze, więc warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Warto pamiętać, że zbiornik betonowy jest bardzo ciężki. Do jego przewozu i montażu potrzebne są duże samochody ciężarowe oraz dźwig.

Podjazd w miejsce montażu nie może być skomplikowany – zbiorniki z betonu montowane są głównie tam, gdzie wokół domu znajduje się dość duża posesja, na którą można bez problemu wjechać. W przeciwnym razie właściciele decydują się na szamba plastikowe. Ogromną zaletą szamb z betonu jest to, że nie dojdzie do ich wypchnięcia na powierzchnię, nawet jeśli wody gruntowe podniosą się po zimie. Zbiornik jest po prostu zbyt ciężki i dobrze osiada w gruncie.