laetari.pl

Babcia zajmowała się drobiem

Szukając odpowiedniego prezentu dla babci kierowałam się jej zainteresowaniami. Ona od lat mieszkała w małej miejscowości gdzie hodowała rożnego rodzaju ptactwo. To była jej pasja. Każdego dnia starannie pielęgnowała swoje zwierzęta. Często zapraszała rodzinę na prawdziwy rosół z kury. Miała też coraz więcej klientów, którzy doceniali mięso z wiejskich kur.

Skubarka jako pomysł na prezent 

polecana skubarka do drobiuW ten sposób próbowała dorobić sobie do emerytury. Ja wpadłam na pomysł aby w dniu jej urodzin podarować coś takiego jak skubarka. Były to nowoczesne urządzenia, które służyły do skubania piór z ptaków przeznaczanych na żywność. Było to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwalało zaoszczędzić sporo czasu. Na dodatek ręczne skubanie kurzych piór wiązało się z oparzaniem. Był to świetny sposób na oparzenie własnej skóry. Właśnie dlatego uznałam, że szeroko polecana skubarka do drobiu w przypadku małej fermy powinna sprawdzić się idealnie. Jej cena również nie była jakoś wygórowana. W dodatku starannie wyznaczyłam kwotę, która będzie rozkładała się na całą naszą rodzinę. W ten sposób babcia mogła dostać w dniu swoich urodzin jedną porządną rzecz zamiast malutkiej od każdej osoby. Na dodatek taka skubarka do drobiu miała mieć praktyczne zastosowanie i ułatwić pracę. W ten sposób można było zwiększyć możliwości sprzedaży ptasiego mięsa. Ludzie chętnie brali od babci różnego rodzaju drób, ponieważ doskonale wiedzieli, że jest on dobrego pochodzenia.

Takie zaufanie często budowało się przez wiele lat i pozwalało osiągnąć mniejszy bądź większy sukces w szeroko pojętej sprzedaży. Wiadomo, że byli to raczej indywidualni klienci, którzy rezygnowali z kupna sztucznie zmodyfikowanych składników w popularnych marketach. Nie którzy wręcz pytali się o możliwość kupna czegoś bezpośrednio ze wsi.