laetari.pl

Praktyczny wystrój wnętrz

W dekoracji wnętrz ważne jest, żeby przeprowadzane zmiany nie tylko dobrze się prezentowały i były dobrze dobrane kolorystycznie, ale przede wszystkim, żeby były funkcjonalne. W domu, w którym nie ma zbyt wielu pomieszczeń istotną sprawą są meble wielofunkcyjne. Dobrze jest kiedy salon jest jednocześnie pokojem sypialnianym.

Funkcjonalność narożników rozkładanych

narożnik rozkładanyBardzo dobrze w wielofunkcyjności sprawdzają się kanapy narożne czyli inaczej narożniki, rogówki. Są to rodzaje mebli tapicerowanych, które bardzo często oprócz funkcji wypoczynkowej spełniają też  funkcję spania. Narożnik rozkładany dzięki swoim właściwościom można bez problemu rozłożyć kiedy chcemy na nim położyć gości oraz złożyć, aby nie zajmował dużo miejsca. W zależności od wielkości narożnika posiada on jedną lub dwie komory na poście. W niektórych modelach jest możliwość zmiany dłuższej strony z prawej na lewą i odwrotnie. Poprawia to znacznie funkcjonalność mebla. Niektóre modele posiadają regulowane zagłówki oraz skórzane podłokietniki. Są to narożniki z wyższej półki cenowej, bardziej eleganckie i komfortowe. Obicia tapicerskie są w pełnej kolorystyce oraz wielu wzorach tj. kwiaty, jodełka, pepitka, wzory azteckie. Materiał wykonania to zazwyczaj skóra, skóra ekologiczna, mikrofaza. Ceny takich rogówek wahają się od kilkuset do kilkudziesięciu złotych. Praktyczną rzeczą jest narzuta zapobiegająca brudzeniu mebli, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta.

Narożnik świetnie sprawdza się zarówno w małym jak i dużym salonie. Można go postawić na środku pokoju, ale także w rogu – przy ścianie, tak aby nie zajmował wiele miejsca. Do narożnika pasować będzie fotel  lub pufa w tym samym materiale obicia oraz mała ława lub stolik kawowy w kontrastującym kolorze.