laetari.pl

Jak współcześnie robi się drewniane elewacje?

Drewniane domy czy choćby drewniane elewacje wracają w ostatnim okresie do łask, a przy okazji idą z duchem czasu. Zwykłe drewno, nawet z najbardziej odpornych egzotycznych gatunków, nierzadko nie spełnia wszystkich wymagań lub jest po prostu za drogie. Warto więc pomyśleć o innym rozwiązaniu: deskach Twinson, które cieszą się sporą popularnością.

Elewacje zrobione z desek Twinson

elewacje twinsonMateriał z jakiego zrobione są te deski to kompozyt, który spełnia wszelkie wymagania stawiane deskom na elewacje: doskonale się prezentuje, jest trwały, odporny na wilgoć oraz ma odpowiedni kolor. Deski Twinson nie wyglądają jak plastik, wręcz przeciwnie. Zachowują bardzo wiele z drewna, z którego w pewnym stopniu są wykonane. Szczególną ich cechą jest to, że mogą pojaśnieć pod wpływem słońca, podobnie jak zwykłe deski zrobione z litego drewna. Dzięki temu dom na którym położy się elewacje twinson zmienia się z upływem czasu tak jak dom ze zwykłych desek. Nie sprawia on jednak podobnych kłopotów, wręcz przeciwnie. Nie ma problemu z pęcznieniem drewna pod wpływem wody, pękaniem po nagłym mrozie czy też podatnością na porastanie mchem, grzybami, porostami. Deski Twinson są na nie odporne, a przy tym bardzo łatwo je wyczyścić bez uszkodzenia materiału. Nic więc nie wyrośnie w żadnej szparze lub szczelinie, do której wiatr nawieje piasku i pyłu. Takiej elewacji nie trzeba regularnie konserwować i malować, aby doskonale się prezentowała, co jest kolejną zaletą przemawiającą na korzyść takiego rozwiązania.

Dzięki wymienionym cechom desek Twinson można łatwo dojść do wniosku, że jest to właśnie ten materiał, którego długo brakło w budownictwie. Jest idealny dla pasjonatów drewna, bardzo solidny i odporny, a przy tym niezwykle łatwy w pielęgnacji. Coraz częściej stosuje się go na tarasy, elewacje, a nawet płoty.