laetari.pl

Szybki odbiór odpadów spożywczych

 

W mojej restauracji, jak w każdym obiekcie tego typu nie zawsze uda się wykorzystać wszystkie produkty. Produkty spożywcze, których terminy przydatności potrafią być bardzo krótkie, często nie mogą być wykorzystywane na czas, ze względu na mniejszą ilość gości, niż przewidywaliśmy, bądź ze względu na upodobania osób zamawiających dane potrawy.

Odbieranie produktów spożywczych po terminie ważności

odbiór przeterminowanych produktów spożywczychMuszę przyznać, że normy dotyczące przechowywania określonych produktów spożywczych są dosyć restrykcyjne. Przeterminowane produkty nie mogą znajdować się w żadnym z magazynów, gdyż mogłoby to spowodować omyłkowe dodanie ich do jakiejś potrawy a także negatywne konsekwencje związane z ewentualną kontrolą sanepidu. Przechowywanie przeterminowanych produktów spożywczych mogłyby również spowodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu, w związku z czym bardzo odpowiada mi usługa jaką jest odbiór przeterminowanych produktów spożywczych. Przede wszystkim firma zajmująca się tego typu działaniami przyjeżdża nawet codziennie, bądź w innych cyklicznych odstępach czasu, co nie pozwala na wytworzenie nieprzyjemnego zapachu, przez psujące się produkty spożywcze. Dodatkowo w przypadku nadprogramowych odpadów, firma przyjeżdża do kilku godzin od wykonania stosownego telefonu. Oferowane są również specjalne pojemniki na przeterminowane produkty, które są wymieniano każdorazowo przy odbiorze odpadów przez firmę.

Decydując się na skorzystanie z usługi, jaką jest odbiór przeterminowanych produktów spożywczych, przede wszystkim zależy mi na tym, żeby firma z której usług korzystam była w stanie dostosować się do sytuacji w mojej restauracji i w przypadku gdy takich produktów będzie dużo przyjechać jeszcze tego samego dnia, gdyż dzięki temu unikamy problemów sanitarnych.