laetari.pl

Podróż misyjna na inny kontynent

Ziemia jest olbrzymia, a świat nie obraca się li tylko wokół naszego domu. Istnieją inne kontynenty, inne kraje, inni ludzie. Nie zawsze są to kraje bogate, a ludzie żyją w nich, w dostatku. Tam, gdzie jest bieda, najczęściej została ona spowodowana lokalnymi wojnami i walką o władzę przez lokalnych watażków. A jak tam żyją zwykli ludzie?

Misja w Afryce może być przygodą życia

podróże misyjne do afrykiCzłowiek nie należy do gatunku zagrożonego, jednak każde ludzkie życie jest największym dobrem i należy je chronić. Szczególnie w krajach, gdzie cała infrastruktura ogranicza się tylko do tzw. stolicy, a reszta tego kraju, to przerażająco puste przestrzenie, lub zagracone slumsy. Są jednak ludzie, którzy starają się dać wszystko z siebie, aby choć odrobinę ulżyć mieszkańcom tych krajów. Kontynentem wymagającym pomocy krajów wysoko rozwiniętych, jest Afryka. Afryka – to wielki kontynent i mieszka tam mnóstwo ludzi potrzebujących pomocy. To dlatego podróże misyjne do afryki są tak konieczne. Pojechać może praktycznie każdy. Aby skorzystać z takiej szansy, należy zgłosić się do odpowiednich ludzi, którzy takie misje organizują. Przy okazji można pozwiedzać trochę, np. można odwiedzić przepiękny Wodospad Wiktorii, który znajduje się właśnie w Afryce na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii. Podróż na misję do Afryki powinna się „zacząć” w naszych myślach, a później możemy te myśli realizować. Oczywiście, trzeba być zdrowym. Należy także zorientować się o możliwości odpowiednich szczepień.

Misja w Afryce może być prawdziwą przygodą życia i sprawdzianem na nasze człowieczeństwo. Jest wielu ludzi potrzebujących pomocy, także w Polsce. Różnica polega na tym, że w Polsce biedni ludzie mogą otrzymać pomoc od państwa. W Afryce raczej nie ma takich możliwości.