laetari.pl

Studia animacji stale się rozwijają

 

Mimo, że możliwości technologiczne stale się rozwijają to ludzie lubią wracać do znanych sobie technik produkcji. Animacja jest jednym z nich. Wewnętrznie kojarzy się człowiekowi z błogim czasem dzieciństwa, kiedy oglądało się zabawne kreskówki każdego ranka jeszcze przed ostatecznym wstaniem z łóżka.

Szeroki zakres ofert studia animacji

studio animacjiAktualnie animacje to szeroko rozwinięty dział techniczny, który zdecydowanie przestał się ograniczać jedynie do sztandarowej produkcji bajek. Aktualnie studio animacji zajmuje się również wieloma innymi zadaniami. W ich ofercie oczywiście można znaleźć również tworzenie bajek bądź filmów animowanych, bo bardzo ciężko jest się całkowicie odciąć od swoich korzeni. Właściwie nigdy nie powinno się o nich zapominać. W każdym razie studia filmowe oferują również na przykład tworzenie aplikacji mobilnych. Ponadto w ich ofercie można znaleźć produkowanie spotów reklamowych. Animowane reklamy spotyka się coraz częściej, ponieważ zauważono, że są bardzo dobrze odbierane przez widzów. Ludzie chętnie je oglądają, bo zazwyczaj kojarzą się z pozytywnymi wspomnieniami (wspomnianego wcześniej dzieciństwa) oraz dlatego, że ich plastyczny, ciekawy wizerunek bardzo szybko przykłuwa wzrok. W marketingu animacja jest również wykorzystywana, gdy dana firma chce przedstawić swój produkt (explainer video) albo gdy zamierza zaprezentować swoje cele, plany klientom. Ponadto studio animacji chętnie realizuje również intro lub outro, które mają zaczynać lub kończyć ciekawą animacją filmy. Często jest to wykorzystywane na portalu YouTube, na którym vlogerzy wykorzystują takie produkcje przy swoich filmach.
Animacja to bardzo ciekawa technika, która daje szerokie pole do popisu. Można ją wykorzystać nie tylko na różne sposoby, ale również przy różnych produkcjach. Tworzone przy jej pomocy produkcje mogą zarówno trafiać do najmłodszych, jak i do osób starszych.

Ciekawe wykorzystanie animacji zobaczyć można na: https://m8house.com/