laetari.pl

Nowoczesna księgowa pilnie poszukiwana

Od wielu, wielu lat jestem księgową w jednej z poznańskim firm. Oczywiście jedną z wielu, gdyż takie właśnie są standardy w większych przedsiębiorstwach. Żadna z nas nie dałaby rady zajmować się wszystkimi sprawami jednocześnie, a trzeba mieć na uwadze, że spoczywa na nas duża odpowiedzialność ponieważ najczęściej zajmujemy się pieniędzmi; dochodami i wydatkami, ale to nie jedyne obowiązki.

Multitasking w rzeczywistości, czyli praca księgowej w pigułce

Usługi doradztwa podatkowego poznańWielu stereotypowo uważa, że księgowa to osoba, która przez cały dzień nic innego nie robi tylko dodaje , odejmuje i przeprowadza inne czasem bardziej zaawansowane rachunki matematyczne. Poza tym nie ma absolutnie nic innego do roboty, więc bez problemu może porozmawiać ze swoją koleżanką siedzącą tuż obok, która także narzeka na nudę. Jest to jednak obrazek tak daleki od rzeczywistości jak tylko można to sobie wyobrazić. Tak naprawdę obecnie zajmujemy się całą masą rzeczy. Oczywiście, od liczenia się zaczyna, ale przecież często należy wykonać także wizualizację danych rachunków w postaci wykresów, przygotować sprawozdanie, zwrócić uwagę szefostwa na to, czy firma rozwija się w dobrym kierunku, czy wydawane przez przedsiębiorstwo pieniądze nie przewyższają czasem zysków. To jednak tylko podstawowa część obowiązków, do której dochodzi także sprawa doradztwa podatkowego. To właśnie na naszych głowach spoczywa odpowiedzialność za odpowiednie odciąganie podatków.

Ostatnio coraz częściej wymaga się od nas także rozeznania w kontekście prawnym. Im człowiek więcej potrafi tym lepiej ponieważ nie trzeba zatrudniać kolejnych pracowników. Obecnie mile widziane jest to, by księgowa mogła pełnić także funkcje radcy prawnego, który doskonale rozeznaje się we wszelkich aktach prawnych.

Źródło biurorachunkowemaza.pl