laetari.pl

Co charakteryzuje dobrej jakości folię kiszonkarską pryzmową?

 

Każdy rolnik wie, że folia kiszonkarska jest niezbędnym elementem wyposażenia, aby sporządzić oraz magazynować pasze objętościowe. Czym jednak charakteryzuje się dobrej jakości folia kiszonkarska?

Cechy dobrej folii kiszonkarskiej pryzmowej

folia kiszonkarska pryzmowaWysoka jakość paszy to podstawa w każdym rolnictwie. Trzeba pamiętać, aby zapewnić jej jak najlepsze warunki przez cały okres przechowywania. W takim momencie z pomocą przychodzi specjalistyczna folia, która skutecznie zadba o każde zbiory. Folia kiszonkarska pryzmowa to szybki, a przede wszystkim bardzo tani sposób, aby stworzyć zbiorom warunki beztlenowe, będące niezbędnym elementem w procesie zakiszania, bowiem zapobiegają utlenianiu się dwutlenku węgla, który z kolei jest konserwantem kiszonki. Folia zapewni również całoroczną ochronę przed promieniami słonecznymi dzięki swojemu stabilizatorowi UV. Dobrej jakości folia kiszonkarska pryzmowa posiada pięć warstw dzięki którym jest niemal całkowicie odporna na wszelkiego rodzaju rozdarcia i przebicia, nawet na bardzo silnym mrozie, a przy tym niezwykle elastyczna. Przy wyborze folii kiszonkarskiej warto zwrócić również uwagę na jej wymiary. Aby zapewnić naszym zbiorom odpowiednią szczelność, folia powinna wystawać poza usypaną pryzmę minimum trzydzieści centymetrów. W przypadku w którym folia będzie kończyć się na granicy paszy, może dojść do przenikania tlenu, co doprowadzi do znacznego zaburzenia procesu fermentacji, a przez to przyniesie większe straty w przechowywaniu pasz. Przy wyborze folii warto zwrócić uwagę również na to, aby posiadała ona odpowiednią grubość oraz kolor. Wymaganym standardem w przypadku grubości są folie składające się z pięciu warstw o łącznej grubości jednego milimetra. Co natomiast z kolorem? Jest on równie ważny, jak pozostałe cechy. Do zabezpieczania pasz wybiera się przeważnie folię czarno białą. Biała strona odbija znaczną część promieni słonecznych, dzięki czemu zabezpieczy pasze przed nadmiernym nagrzaniem się.

Zadbaj o swoje zbiory przez cały rok i nie stawiaj na wybór w ciemno. Pamiętaj, aby folię dopasowywać do pryzm, nigdy na odwrót. Pozwoli to ustrzec się niepożądanych efektów ubocznych.